sobota, 20 lipca, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina Dobrzeń Wielki

„Nasza Woda”. Konkurs filmowy w gminie Dobrzeń Wielki

Gmina Dobrzeń Wielki ogłosiła konkurs dla dzieci i młodzieży na najlepszy film krótkometrażowy „Nasza Woda”. Prace będą przyjmowane do 21 marca, a na najlepszych czekają nagrody rzeczowe.

Konkurs skierowano do wszystkich uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych na terenie gminy. Ich zadaniem jest stworzenie filmu trwającego od 2 do 6 minut, który będzie promował działania związane z retencją wody oraz jej ponownym wykorzystaniu w środowisku. Mogą to zrobić w grupach, w których znajdą się przynajmniej 2, ale maksymalnie 5 osób. Warunkiem jest, aby wszyscy członkowie zespołu byli z tej samej szkoły, choć mogą być w różnym wieku i z różnych klas. Zupełnie dowolna jest natomiast konwencja – może to być film dokumentalny, komedia czy teledysk, a nawet animacja.

Filmy, nagrane na płycie CD, DVD lub pen-drivie, należy dostarczyć do pokoju numer 109 w dobrzeńskim urzędzie gminy (ul. Namysłowska 44). Można także przekazać nagranie wirtualnie, wgrywając je do chmury i wysyłając link na adres e-mail: ug@dobrzenwielki.pl z dopiskiem „Konkurs filmowy Nasza Woda”. Konieczne jest również załączenie:

  1. danych uczniów biorących udział – ich imion i nazwisk, klasy, nazwy i adresu szkoły oraz nazwiska nauczyciela-opiekuna projektu;
  2. karty zgłoszeniowej;
  3. zgody rodziców uczniów niepełnoletnich na przetwarzanie danych osobowych oraz udostępnianie wizerunku uczestników w ramach konkursu.

Wszystko to do 21 marca, natomiast zwycięzcę poznamy już 26 marca na oficjalnym przekazaniu nagród w urzędzie gminy. Nagrody rzeczowe otrzymają autorzy trzech filmów – zwycięzcy oraz dwa wyróżnienia.

Konkurs organizowany jest w ramach projektu „Eko Gmina – Edukacja, Motywacja, Działanie”, który został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu, w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej WFOŚiGW i NFOŚiGW. Pełen regulamin można znaleźć TUTAJ.

„Nasza Woda”. Konkurs filmowy w gminie Dobrzeń Wielki 2
fot. Gmina Dobrzeń Wielki
Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz