piątek, 21 czerwca, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina Popielów

Ruszyła kolejna edycja programu żywnościowego

Makaron, ser, wędliny, mleko i herbatniki – między innymi takie produkty trafią do znajdujących się w trudnej sytuacji mieszkańców gminy Popielów. To zasługa kolejnej edycji programu żywnościowego, w ramach którego Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej wesprze potrzebujących paczkami z jedzeniem. Pomoc będzie udzielana do października 2024 roku.

W paczkach znajdą się takie produkty jak: groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, dżem truskawkowy, makaron jajeczny, mąka pszenna, kasza jęczmienna, płatki owsiane, herbatniki maślane, kawa zbożowa rozpuszczalna, mleko UHT, ser podpuszczkowy dojrzewający, mielona szynka wieprzowa, szynka drobiowa, pasztet wieprzowy, szprot w oleju, cukier, olej rzepakowy, fasolka po bretońsku. Do ich otrzymania uprawnione są osoby, których dochody nie przekraczają kryterium wynoszącego 1823,60 zł dla osoby samotnej oraz 1410 zł na osobę w rodzinie.

Więcej informacji o programie można uzyskać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Popielowie (ul. Powstańców 12, nr tel.: 774–275–710) w godzinach pracy. GOPS jest czynny od poniedziałku do środy w godz. 7:15–15:15, w czwartki w godz. 8:00–17:00 oraz w piątki w godz. 7:15–14:15.

Warto przy tym wspomnieć, że GOPS realizował już podobny program od kwietnia do września 2023 roku. W ramach tej inicjatywy do 148 najuboższych mieszkańców gminy trafiło około 1,7 tony bezpłatnej żywności. Były to minimum 10-kilogramowe paczki z rocznym zapasem artykułów spożywczych, takich jak mleko, makaron, cukier, olej czy szynka wieprzowa. Projekt był realizowany we współpracy z Bankiem Żywności w Opolu i współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Ruszyła kolejna edycja programu żywnościowego 2
fot. Gmina Popielów
Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz