czwartek, 30 czerwca, 2022
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina ŁubnianyJełowa

Nowy wóz strażacki w Jełowej

OSP Jełowa zakupiła nowy wóz. Wczoraj dotarł na miejsce.

– Jest to nowy wóz, rocznik 2018, a nasz Star to auto z lat 80. To jest zasadnicza różnica. Najbardziej wpłynie to na szybkość dojazdu na akcje. Jest on lepiej wyposażony, będzie mniej awaryjny. Dozbroiliśmy go w nowe węże, toporki, także w sprzęt, jakiego do tej pory nie mieliśmy. Skorzysta na tym bezpieczeństwo gminy oraz okolicznych miejscowości – mówi naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Jełowej Michał Igliczka.

Zakup nowego wozu był dla OSP Jełowa miłą niespodzianką. Na ten rok planowano remont starego pojazdu i dozbrojenie go. Na ten cel Gmina Łubniany miała wyłożyć 350 tysięcy złotych. Okazało się jednak, że istnieje możliwość otrzymania dotacji z Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Opolu. W ten sposób zrodził się pomysł sprowadzenia do Jełowej całkiem nowej maszyny za około 700 tysięcy złotych.

Prócz dofinansowania ze strony gminy i z Komendy Miejskiej, swój wkład w ten sukces mieli też mieszkańcy. Strażacy pozyskali część środków od sponsorów oraz zorganizowali zbiórkę złomu, podczas której zostali hojnie obdarowani.

Nowy wóz marki Volvo przyjechał do Jełowej wczoraj wieczorem (19.10.2018) i przywitano go z pompą. Syreny, race, fajerwerki oraz poczęstunek dla mieszkańców – o tym piszemy w kolejnym wydaniu Echa Gmin Opolskich.

 

Leave a Reply