piątek, 26 lutego, 2021
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Chróścice

W niedzielę wyborczą w chróścickim kościele rozbrzmiało Ave Maria

W niedzielę wyborczą w chróścickim kościele rozbrzmiało Ave Maria

21. września, w dzień wyborów samorządowych, w kościele Świętej Jadwigi w Chróścicach odbył się coroczny koncert organowy, organizowany przez księdza proboszcza Zygmunta Jaworka, Radę Parafialną oraz Państwową Szkołę Muzyczną w Opolu.

Koncert wrósł na stałe w harmonogram sołeckich wydarzeń kulturalnych, odbywa się cyklicznie w tydzień po uroczystościach odpustowych. W tym roku koncert wpisał się również w obchody jubileuszu 750-lecia Chróścic, będąc ich artystycznym uwieńczeniem.

W kościelnych ławach zasiedli dość licznie parafianie, którzy w większości najpierw odwiedzili urnę wyborczą w szkole podstawowej, gdzie utworzono obwód głosowania.

Przed publicznością wystąpił Jasnogórski Chór Chłopięco – Męski Pueri Clarmontani dyrygowany przez s. Marię Bujalską oraz dr Jarosława Jasiurę, kompozytora i organistę jasnogórskiego, który swoją grą zachwycił słuchaczy.

Chór cieszy się dużą sławą, bierze czynny udział w życiu liturgicznym Sanktuarium. Przewodniczył śpiewom podczas nabożeństwa i uroczystej mszy sprawowanej na Błoniach Jasnogórkich z udziałem papieża Benedykta XVI oraz papieża Franciszka.

O wielkich umiejętnościach młodych członków chóru przekonali się słuchacze, kiedy popłynęły pierwsze dźwięki Ave Maria i Litaniae Lauretanae.

Głębokim echem poniósł się również chorał gregoriański, w trakcie którego niejednemu ze zgromadzonych przeszły dreszcze po plecach. Mocna i poruszająca muzyka organowa w połączeniu z pięknymi głosami, wprowadziła publiczność w stan muzycznego uniesienia.

Kolejny koncert odbędzie się w październiku przyszłego roku.

Leave a Reply