czwartek, 17 czerwca, 2021
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina Łubniany

Pomoc dla Piotrusia z Łubnian

50 tysięcy złotych – to kwota, jaka jest potrzebna, aby dwuletni Piotruś Świerc z Łubnian dostał szansę na normalne życie. Tyle kosztuje terapia komórkami macierzystymi, która może pomóc w jego rozwoju.

Piotruś to pierwsze dziecko Elżbiety i Krzysztofa. Urodził się jako wcześniak i przeszedł niedotlenienie okołoporodowe. Cierpi na dziecięce porażenie mózgowe i niedowład czterokończynowy. Ponadto ma wiele alergii pokarmowych, więc opieka nad nim nie jest łatwa. Konieczna jest ciągła opieka m. in. rehabilitanta, neurologa, endokrynologa czy logopedy, a to generuje ogromne koszty. Rodzice chłopca podejmują się wszystkiego, co daje możliwość poprawy jego stanu. Umysłowo rozwija się on normalnie, ale nie chodzi, nie raczkuje, ani nawet samodzielnie nie siedzi. Szansą na poprawę jego zdrowia jest terapia komórkami macierzystymi, jednak jej koszt przekracza możliwości finansowe rodziców. Dlatego w akcję pomocy włączyła się lokalna społeczność z wójtem Pawłem Wąsiakiem na czele.

Pomoc dla Piotrusia z Łubnian 5

16 lutego w Luboszycach odbędzie się bal charytatywny. Bilety można nabyć w Sekretariacie Gminy Łubniany. Szczegóły pod numerem 77427533. Płatności za bilety można dokonać wyłącznie przelewem na konto Łubniańskiego Ośrodka Kultury: 02 8897 0004 2001 0004 1566 0005 Bank Spółdzielczy w Łubnianach, z dopiskiem – Bal Charytatywny. Dochód zostanie przeznaczony na leczenie Piotrusia. Cel jest ambitny – 50 tysięcy złotych. W jego osiągnięciu pomoże aukcja, w której będzie można wziąć udział w czasie trwania balu. Przedmioty przeznaczone na aukcję zostały przeznaczone m. in. przez gwiazdy sportu.

– Sportowcy przekazali przedmioty do licytacji, nagrali filmiki lub przesłali zdjęcia. Do udziału w balu, który odbędzie się już 16 lutego w Luboszycach zagrzewają też Marcelina Zawadzka i Tomasz Wolny, gospodarze telewizyjnego „Pytania na Śniadanie”, oraz dyrygent i gospodarz programu „Z batutą i humorem” Maciej Niesiołowski. Mam nadzieję, że przekazane przez nich przedmioty zostaną wysoko wylicytowane, żeby zebrać jak najwięcej na leczenie i rehabilitację Piotrusia. Ma być licytowana m.in.: kula mistrza olimpijskiego Tomasza Majewskiego, koszulki z autografami znanych polskich sportowców, a konkretnie: zawodników reprezentacji Polski w piłce ręcznej, żużlowca i mistrza świata Patryka Dudka. Jest też koszulka od Łukasza Piszczka z autografami jego i kolegów z Borusii Dortmund. Pod młotek pójdzie koszulka od Roberta Lewandowskiego i piłki z podpisami Kuby Błaszczykowskiego i Jerzego Brzęczka – pisze wójt Paweł Wąsiak na swojej stronie w portalu społecznościowym.

Sprawą zainteresował się także opolski oddział Telewizji Polskiej. Dziennikarka Natalia Janus pisze o sytuacji państwa Świerc następująco:

  • Rodzice marzą, by ich dom poza radosnym gaworzeniem, rozbrzmiewał także tupotem stóp ich ukochanego synka.

https://opole.tvp.pl/41089401/piotrus-swierc-choruje-na-dzieciece-porazenie-mozgowe-potrzebna-pomoc-finansowa

 

Oprócz udziału w balu można również wesprzeć rodzinę Świerc przekazując 1% podatku (cel: KRS 0000037904; cel szczegółowy: 32329 Świerc Piotr) lub poprzez fundację „Zdążyć z pomocą”, której podopiecznym jest Piotruś (https://dzieciom.pl/podopieczni/32329).

Włączmy się do pomocy. Razem możemy zdziałać naprawdę dużo!

Leave a Reply