piątek, 21 czerwca, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina Dobrzeń WielkiDobrzeń Wielki

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w imprezie „Od jeziora do jeziora” [GALERIA]

Za nami kolejna odsłona biegu „Od jeziora do jeziora” przy dobrzeńskim kąpielisku Balaton. IX edycja międzypokoleniowej imprezy odbyła się w sobotę (18 maja) i przyciągnęła rekordową liczbę ponad pół tysiąca uczestników.

Na 220 dorosłych, którzy wzięli udział w rywalizacji, czekały dwa główne dystanse – 5 km i 10 km, a także 5-kilometrowy marsz nordic walking. Uczestnicy walczyli o miejsce na podium w osobnych klasyfikacjach dla kobiet i mężczyzn. W biegu na 5 kilometrów najlepsi okazali się Alicja Sidor z Jelcza-Laskowic oraz Piotr Lesik z Kępy, zaś na dystansie 10 km wygrali Marzena Boczkowska z Lewina Brzeskiego oraz Daniel Kokot z Ozimka. Po 5-kilometrach marszu nordic walking pierwsi na mecie pojawili się Aneta Dmowska z Opola i Jan Kuszyk z Przeczy.

Bieg „Od jeziora do jeziora” zorganizowali: Stowarzyszenie Ludzi Kreatywnych „Talent”, grupa biegowa „Od jeziora do jeziora”, Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim, Gminny Ośrodek Kultury, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Urząd Gminy Dobrzeń Wielki. Impreza była częścią projektu „Aktywnie, kreatywnie i sportowo” finansowanego z Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego, wsparły ją również Gmina Dobrzeń Wielki oraz Starostwo Powiatowe w Opolu. Wójt Piotr Szlapa i marszałek Andrzej Buła objęli wydarzenie patronatem honorowym.

Więcej w kolejnym wydaniu Echa Gmin Opolskich.

fot. materiały Organizatora

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz