środa, 29 listopada, 2023
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina ŁubnianyCiekawostki

W Biadaczu seniorzy się nie nudzą

Dom Dziennego Pobytu nie pozwala swoim podopiecznym na nudę. Seniorzy mają do dyspozycji szereg zajęć, które uprzyjemniają nawet bure dni.

Ostatni miesiąc upłynął w DDP przede wszystkim pod znakiem zbliżającej się Wielkanocy. Seniorzy dali upust fantazji, tworząc piękne stroiki i śmieszne zajączki. Do zrobienia tych drugich użyto jedynie skarpetek, ryżu i kolorowych wstążek… Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak efekty były spektakularne!

Z czym natomiast kojarzy się Wielkanoc? Oczywiście z wiosną! Stąd i wiosennych akcentów w Biadaczu nie zabrakło. Aby trochę rozruszać się po zimowych wieczorach, seniorzy wzięli udział w kursie tańca towarzyskiego. A gdy słońce na dobre wkradło się przez okna, stworzyli piękne, kolorowe ozdoby.

Podopieczni DDP nie spędzili ostatnich tygodni wyłącznie w murach ośrodka. Temperatury ruszyły w górę, a więc i seniorzy. Choć ci ostatni raczej NA górę – Górę św. Anny, patronki babć. Nie na tym koniec. W drodze powrotnej odwiedzili także Muzeum Sztuki Sakralnej w Ligocie Dolnej. Zaś kilka dni wcześniej wybrali się razem na kawę i spacer po Opolu, gdzie przy okazji wstąpili do kina.

Podobno człowiek ma tyle lat, na ile się czuje. Zgodnie z tą teorią, seniorom z Biadacza nawet kryzys wieku średniego jeszcze długo nie grozi. I oby tak dalej!

fot: DDP w Biadaczu

Echo Gmin Opolskich

Leave a Reply