czwartek, 29 lutego, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Stare Siołkowice

Siołkowianie przygotowują się do świąt

Siołkowianie przygotowują się do świąt

Przede wszystkim wprowadzając w swoje domostwa życzliwą, pełną radości atmosferę, która będzie jak znalazł podczas świątecznych spotkań z najbliższymi, rodziną i przyjaciółmi.

Czas adwentu mieszkańcy Starych Siołkowic spędzają bardzo aktywnie i to nie tylko porządkując domy, wymiatając kurze, myjąc okna i piekąc setki pierników, ale przede wszystkim spotykając się na przeróżnych i bardzo licznych przedświątecznych spotkaniach, organizowanych przez różne środowiska lokalne.

Kiermasz tradycyjnie odbywa się w drugą niedzielę adwentu. Jego organizatorem jest parafialne koło Caritas. W podwórku i w salkach na ustawionych straganach panie z koła parafialnego w czerwonych strojach i mikołajkowych czapeczkach sprzedawały upieczone przez siebie w wielkiej ilości świąteczne wypieki. Swoje stoiska mieli także uczniowie Siołkowickiej podstawówki, którzy od kilku miesięcy przygotowywali się do kiermaszu, tworząc piękne ozdoby świąteczne. Choinki, wieńce, stroiki, świeczniki, aniołki, bombki i inne cudeńka. Swoje rękodzieła wystawili również podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej przy siołkowickim hospicjum.

Znalazło się również punktów gastronomicznych z grillowanymi daniami i ciepłymi napojami, w tym tradycyjnym grzańcem.

Na adwentowym spotkaniu nie mogło zabraknąć kolędowania i wesołych świątecznych piosenek. Na scenie przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili młodzi i starsi wykonawcy.

Świąteczny repertuar zaprezentowały przedszkolaki z siołkowickiego przedszkola, uczniowie szkoły podstawowej, wokalistki ze Studia Piosenki oraz oczywiście zespół folklorystyczny Siołkowiczanki, które tradycyjnie rozpoczęły adwentowe spotkanie nabożeństwem.

Frekwencja dopisała, towary znikała z półek w szybkim tempie, a mieszkańcy opuszczali kiermasz zaopatrzeni w świąteczne akcesoria oraz świąteczny nastrój.

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz