środa, 3 marca, 2021
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Dobrzeń Wielki

Sportowo, międzypokoleniowo, rozrywkowo i muzycznie

Sportowo, międzypokoleniowo, rozrywkowo i muzycznie

Sierpniowy dobrzeński festyn sportowy na stadionie TOR- u na stałe wpisał się w kalendarz sołeckich imprez.

Od 10 do 13 sierpnie mieszkańcy gminy Dobrzeń, od malucha do seniora, mieli okazję do aktywnego spędzenia czasu wolnego na boisku sportowym, na trybunach lub pod namiotami u podnóża sceny, na której w ciągu trzech dni przewinęło się wielu artystów, sportowców, muzyków, wodzirejów i animatorów.

Organizatorem sportowego wydarzenie był LZS TOR, GOK, dobrzeńska OSP oraz rada sołecka.

Sportowe święto rozpoczęła się w piątkowy wieczór meczem towarzyskim gospodarzy z LZS Kup, który zakończył się remisem. Sportowa brać po meczu świętowała przy muzyce i trunkach pod namiotem. Sobota również rozpoczęła się sportowym akcentem, w którym drużyna piłkarska TOR- u zagrała mecz inauguracyjny w IV lidze z MKS Gogolin. Niestety gospodarze przegrali z gośćmi.

Po meczu zawodnicy, sympatycy piłki nożnej oraz kibice bawili się do białego rana przy dźwiękach muzyki granej przez zespół Vega.

Sportowa niedziela miała charakter prawdziwie międzypokoleniowy, na stadionie zebrały się tłumy, aby kibicować, rywalizować ze sobą w różnych konkurencjach sportowych, rozgrywać na boisku piłkarskie rundy, oglądać występy artystów na scenie i raczyć się kawą, czy słodkościami w cieniu namiotu.

Część sportowa rozpoczęła się meczem trampkarzy i juniorów młodszych TOR Dobrzeń Wielki – Odra Koźle oraz dwoma turniejami piłkarskimi, jednym dla dzieci – memoriał Jerzego Szlegera i drugim dla amatorów piłki nożnej – memoriał Helmuta Warzechy.

Dużą frajdą był dobrzeński czworobój, w którym stanęli naprzeciw siebie lokalne osobistości. Uczestnicy festynu mieli okazję podziwiać sportowe zmagania między innymi w wykonaniu Brazylijczyków.

Dla dzieci organizator zadbał o przednią zabawę, za którą rodzice nie musieli płacić.

Dmuchane zjeżdżalnie, zabawy z animatorami, malowanie twarzy i kąpiel w pianie, to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla najmłodszych.

Powodzeniem cieszyła się loteria fantowa, w której można było wygrać atrakcyjne nagrody, a każdy los był pełny.

Przed publicznością wystąpiły zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury, a wisienką na torcie artystycznych prezentacji był koncert Dominiki i Janusza Żyłka, duetu rodzinnego ojca i córki, twórców i wykonawców śląskich przebojów.

Kiedy publiczność rozbawiła się na dobre, rozpoczęła się zabawa taneczna, a po dwóch godzinach pałeczkę przejął DJ Dee Push.

Trzydniowa międzypokoleniowa impreza była możliwa również dzięki licznym lokalnym sponsorom, którzy hojnie wsparli przedsięwzięcie.

<

p align=”left”> 

Leave a Reply