piątek, 21 czerwca, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina Dobrzeń Wielki

W Dobrzeniu powstanie nowa podstawówka

W Dobrzeniu powstanie nowa podstawówka

Taką decyzję podjęła na wczorajszym posiedzeniu Rada Gminy Dobrzeń Wielki. Pomysł poparły również dyrektor szkoły podstawowej, Gabriela Matyszok, oraz dyrektor Zespołu Szkół, Dorota Gajda-Szczegielniak.

Jak mówiła Irena Weber i obecne na sesji dyrektor Matyszok oraz Gajda-Szczegielniak, konieczność stworzenia kolejnej placówki wynika z za dużej ilości uczniów oraz trudności organizacyjnych spowodowanych reformą oświaty.

W Dobrzeniu powstanie nowa podstawówka 6

– Problemów jest naprawdę wiele. Jednym z nich jest to, jaką odpowiedzialność za bezpieczeństwo uczniów obecnych w naszym budynku ponosi dyrektor Gabriela Matyszok, ponieważ ci uczniowie (siódmoklasiści – przyp.) de facto nie są naszymi uczniami i nie podlegają nam, a dyrekcji szkoły podstawowej – tłumaczyła Dorota Gajda-Szczegielniak.

Nowa szkoła podstawowa wejdzie w struktury Zespołu Szkół, w którym obecnie znajduje się liceum, technikum, szkoła zawodowa, liceum dla dorosłych oraz wygaszane gimnazjum.

Podsumowanie stanu bezpieczeństwa mieszkańców

Na sesji Rady Gminy pojawił się także komendant Komisariatu Policji w Dobrzeniu Wielkim, Bogusław Walkowicz, aby podsumować 2017 rok. Opowiadał o statystykach działalności dobrzeńskiego komisariatu i największych sprawach prowadzonych przez miejscowych funkcjonariuszy. Komendant podziękował także za udział gminy Dobrzeń Wielki w zakupie nowego radiowozu.

W Dobrzeniu powstanie nowa podstawówka 7

Więcej informacji w kolejnym numerze Echa Gmin Opolskich.

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz