piątek, 21 czerwca, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina Popielów

Triathlon Opolski. Sportowe emocje zagoszczą w gminie Popielów

Kąpielisko w Nowych Siołkowicach będzie startem i metą Triathlonu Opolskiego, który ruszy 1 czerwca około godz. 11.00. Wydarzenie z pewnością będzie obfitować w sportowe emocje, ale spowoduje też drobne utrudnienia na drogach.

Jak informuje organizator – Triathlon Opolski – kierowcy muszą się przygotować na zamknięcie kilku dróg. W godzinach 10.30–14.00 wyłączone z ruchu będą:

  • DW 457 między Popielowem a Chróścicami,
  • ul. Klapacz oraz ul. Michała w Starych Siołkowicach,
  • ulice Polna, Szkolna, Kupska, Pokojska i Klapacz w Nowych Siołkowicach.

Nieco dłużej, bo od godz. 10.30 do godz. 16.00, planowane jest zamknięcie ulic Polnej, Wiejskiej i Kupskiej w Nowych Siołkowicach. Objazd zamkniętego odcinka drogi wojewódzkiej nr 457 będzie prowadzić przez DW 454 oraz drogą powiatową Ładza–Popielów.

Triathlon Opolski. Sportowe emocje zagoszczą w gminie Popielów 2
fot. FB / Triathlon Opolski

Triathlon Opolski odbędzie się na dystansie 1/4 i 1/8 IM. Oznacza to, że na uczestników czekać będzie 475 lub 950 metrów pływania, 22,5 lub 45 kilometrów jazdy rowerem i 5,25 lub 10,5 kilometra biegu. Dodatkowo zaplanowano też sztafety i duathlon kids, a na dystansie 1/4 odbędą się Mistrzostwa Opolszczyzny Służb Mundurowych w Triathlonie oraz Mistrzostwa SW w Triathlonie o Puchar Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Opolu.

Triathlon Opolski. Sportowe emocje zagoszczą w gminie Popielów 3
fot. FB / Triathlon Opolski
Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz