czwartek, 29 lutego, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Dobrzeń MałyBorkiCzarnowąsyDobrzeń WielkiWiadomości

Trwa ćwiczenie przeciwpowodziowe

Wojewódzkie ćwiczenie przeciwpowodziowe doczekało się kulminacyjnego momentu. W Borkach, Czarnowąsach, Dobrzeniu Małym i Dobrzeniu Wielkim zakładane są zamknięcia szandorowe.

Ćwiczenie trwa już od dwóch dni (rozpoczęło się 8 kwietnia), jednak to dziś nadszedł czas na praktyczne sprawdzenie urządzeń przeciwpowodziowych – szandorów. Są to szczelne konstrukcje, które w przypadku zagrożenia mają nie dopuścić do przedostania się wody na tereny zamieszkałe. Zapory są montowane na odcinku od Czarnowąsów do Dobrzenia Wielkiego.

Przypominamy, że w związku z ćwiczeniami na drogach mogą występować utrudnienia. Planowane jest zamknięcie mostu nad Małą Panwią w Czarnowąsach. Ruchem będzie kierować policja, wskazując objazdy. Na baczności powinni się mieć także kierowcy, którzy planują poruszać się ulicami sąsiadującymi ze stanowiskami do montażu zamknięć szandorowych w pobliżu Odry i Małej Panwi, takich jak ul. Ochronna w Borkach czy ul. Brzegowa i ul. Odrzańska w Dobrzeniu Małym. Samochody służb pracujących przy ćwiczeniach mogą utrudniać przejazd.

W ćwiczeniu biorą udział przedstawiciele Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego, Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policji, Sił Zbrojnych RP, Miasta Opola oraz gminy Dobrzeń Wielki.

Fot. Damian Wolak

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz