niedziela, 19 maja, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina ŁubnianyŁubniany

Wojciech Chmielarz w Łubniańskim Ośrodku Kultury

Łubniański Ośrodek Kultury przygotował ciekawą niespodziankę dla miłośników polskiej literatury, przede wszystkim kryminalnej. Już w najbliższy wtorek (7 maja) o godz. 18.00 w sali kameralnej nr 2 rozpocznie się spotkanie autorskie z Wojciechem Chmielarzem – pisarzem i dziennikarzem, uznawanym za jednego z najważniejszych obecnie autorów kryminałów.

Wojciech Chmielarz w Łubniańskim Ośrodku Kultury 2
fot. Łubniański Ośrodek Kultury

Wojciech Chmielarz zaczynał jako dziennikarz – publikował m.in. w „Pressie”, „Pulsie Biznesu” czy „Nowej Fantastyce”. Dzięki pracy w mediach nawiązał kontakt z osobami związanymi z bezpieczeństwem i służbami specjalnymi, co pozwoliło mu zagłębić się w tajniki ich zawodu. Wiedzę tę oraz doświadczenie dziennikarskie wykorzystał tworząc swoje książki, których do dziś ukazało się już kilkanaście.

Popularność Wojciechowi Chmielarzowi przyniosły przede wszystkim cykl powieści kryminalnych o komisarzu Jakubie Mortce, który zadebiutował w 2012 roku powieścią „Podpalacz”, a także thrillery psychologiczne „Żmijowisko” (2018) i „Rana” (2019). Autor jest też laureatem szeregu nagród. Tylko jedna z jego powieści – „Żmijowisko” – zdobyła m.in. „Złoty Pocisk” Magazynu Literacko-Kryminalnego „Pocisk”, tytuł Książki Roku portalu Lubimy Czytać oraz Nagrodę Czytelników Wielkiego Kalibru, zaś telewizja Canal+ stworzyła serial oparty na fabule książki.

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz