piątek, 21 czerwca, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina Popielów

Wójt Dionizy Duszyński będzie się starał o reelekcję

Wójt Dionizy Duszyński będzie się starał o reelekcję

Wójt Dionizy Duszyński zapowiedział swój udział w tegorocznych wyborach samorządowych na wójta Gminy Popielów. 

– Chcę pracować nad dalszym rozwojem gminy, trzeba dokończyć rozpoczęte inwestycje i rozpocząć nowe. W planach mam wyremontowanie niektórych dróg w gminie, na przykład ulicy Klapacz w Starych Siołkowicach, na której modernizację nie udało się uzyskać dotacji ze schetynówki. Planuję dalszy ciąg budowy ścieżek pieszo – rowerowych aż do granicy z gminą Lubsza i Lewinem Brzeskim. Marzy mi się budowa basenu przy szkole podstawowej w Popielowie. Będę się starał, aby pomysł nie został jedynie w sferze marzeń.

Chciałbym też, aby na terenie gminy utworzony został Dom Dziennego Pobytu, gdzie osoby starsze, samotne i schorowane mogłyby wspólnie spędzić czas pod opieką wykwalifikowanego personelu. Pomysł jest możliwy do zrealizowania przy wykorzystaniu środków zewnętrznych, o które będziemy się starać. Realnych kształtów nabiera plan wybudowania świetlicy wiejskiej w Nowych Siołkowicach, pierwsze działania ku temu zostały już zainicjowane. Będę je kontynuował.

Zamierzam również dokonać połączenia bibliotek z Samorządowym Centrum Kultury. Jeden dyrektor zarządzający lokalami, ścisła współpraca przy organizowaniu gminnego życia kulturalnego, bardziej dyspozycyjny personel, to tylko nieliczne korzyści, jakie przyniesie fuzja.

– Życzyłbym sobie, aby udało się zrealizować wszystkie ambitne plany i założenia inwestycyjne, przystąpienia do nowych przedsięwzięć i spokoju, jaki panował przez wszystkie lata mojego gospodarzenia w gminie. Życzyłbym sobie również, aby współpraca z mieszkańcami układała się tak dobrze, jak dotychczas. A mieszkańcom życzę satysfakcji ze swojego życia, szczęścia, zgody i spokoju w narodzie, wszelkiej pomyślności i wygodnej gminy.

(więcej w styczniowo/lutowym wydaniu Echa)

Echo Gmin Opolskich

2 komentarze

Dodaj komentarz