niedziela, 19 maja, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Chróścice

Zapachniało piernikami, zadźwięczały dzwoneczki

Zapachniało piernikami, zadźwięczały dzwoneczki

W niedzielne popołudnie w Chróścicach po raz kolejny odbył się kiermasz adwentowy. Jego organizatorem był Parafialny Zespół Caritas.

W podwórku plebani stawiono ogrzewany namiot, pod którym na scenie wystąpiły ze świątecznym repertuarem przedszkolaki z ochronki oraz uczniowie chróścickiej podstawówki. Rodzice i widzowie siedzieli przy świątecznie udekorowanych stołach przy ciepłych napojach, słodkich przekąskach oraz grillowanych kiełbaskach. Na zewnątrz namiotów ustawiono stoiska ze smakołykami domowej roboty, nie tylko ze słodkimi, pięknie udekorowanymi pierniczkami i ciasteczkami świątecznymi, ale też domowymi wędzonkami, szynkami, kiełbaskami, pasztetami i smalcem. Przetwory mięsne zniknęły z półek najprędzej.

Dużym powodzeniem cieszyły się również stoiska z artystycznymi rękodziełami typu ozdoby choinkowe, szydełkowane aniołki, bombki, stroiki i wieńce. Większość ozdób wykonały mieszkanki Chróścic, prezentując swój talent i artystyczny kunszt.

Podczas kiermaszu można było zaopatrzyć się również w opłatki i wigilijne świece Caritas.

Między alejkami i uczestnikami kiermaszu przechadzał się Mikołaj, sięgając co rusz do swojego prezentowego worka i obdarowując słodkościami dzieciaki.

Gospodynie z Chróścic napiekły mnóstwo ciast i ciasteczek, które znikały ze stołu w szybkim tempie. Była także loteria fantowa, do której ustawiła się niemożliwie długa kolejka, pewnie dlatego, że każdy los był pełen i fanty były atrakcyjne. Przyczynili się do tego darczyńcy, firmy i osoby prywatne, którzy jak co roku, wspomogli organizatorów kiermaszu.

Większe oblężenie przeżywało również stoisko z grzanym winem doprawionym korzennymi przyprawami i wzmocnionym dodatkowymi procentami.

Po występach dzieci pałeczkę artystyczną przejęli młodzi muzycy z Chróścic i orkiestra dęta. Dźwięki muzyki do późnych godzin niosły się po sołectwie.

 

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz