piątek, 26 lutego, 2021
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Wiadomości z kraju i ze świataCiekawostki

13 693 tysięcy zakażonych w całym kraju od początku epidemii, na Opolszczyźnie 15 nowych zakażeń

Resort zdrowia opublikował kolejny raport o stanie zagrożenia epidemicznego. Potwierdzono 318 nowych przypadków ( na Opolszczyźnie 15 zakażeń), liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła do 13 393 osób. W ciągu ostatnich kilkunastu godzin zmarło 15 pacjentów. Od początku wybuchu epidemii w Polsce śmierć spowodowaną COVID-19 poniosły już 678 osoby.

– Mamy 318 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (130), łódzkiego (43), mazowieckiego (31), dolnośląskiego (25), wielkopolskiego (24), opolskiego (15), małopolskiego (10), podkarpackiego (9), zachodniopomorskiego (8), lubelskiego (7), świętokrzyskiego (7), pomorskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3), lubuskiego (1), podlaskiego (1) – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Jednocześnie resort podał informację o śmierci 15 osób zakażonych koronawirusem: 82–letnia kobieta, 65–letnia kobieta i 72–letni mężczyzna Tychy; 87–letnia kobieta Tomaszów Lubelski; 79–letnia kobieta Grudziądz; 65–letnia kobieta i 83–letnia kobieta Bolesławiec; 63–letni mężczyzna Wrocław; 49–letni mężczyzna, 88–letnia kobieta i 77–letnia kobieta Poznań; 86–letni mężczyzna Łańcut; 79–letni mężczyzna Racibórz; 71–letni mężczyzna Gdańsk; 62–letni mężczyzna Kędzierzyn-Koźle. Większość osób miała choroby współistniejące.

Obecny bilans (niedziela 3/05 na godz. 13:00) zakażeń koronawirusem to 13 693 osób. Zanotowano już 678 wypadki śmierci z powodu zakażenia.

Opolszczyzna

 – Informujemy o 15 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w woj. opolskim. 8 z nich to mieszkańcy stolicy województwa. W Opolu koronawirusa potwierdzono u: seniorki, mężczyzny i kobiety w średnim wieku oraz u pięciu mężczyzn w sile wieku. Stan wszystkich ww. jest dobry, przebywają w kwarantannie domowej – informuje Martyna Kolemba-Gaschka, rzecznik prasowy Wojewody Opolskiego.

Koronawirusa potwierdzono także u trojga mieszkańców w pow. nyskim. To kilkuletni chłopiec, nastoletnia dziewczynka oraz kobieta w średnim wieku.  Cała trójka jest w dobrym stanie, przebywają w kwarantannie domowej.

W pow. opolskim zakażenie potwierdzono u mężczyzny w wieku senioralnym, przebywającym na Oddziale Chorób Zakaźnych w Szpitalu Woj. w Opolu. Jego stan jest dobry. Ponadto, koronawirusa potwierdzono u nastoletniej dziewczynki. Jej stan jest dobry, niewymagający hospitalizacji. Obecnie przebywa w kwarantannie domowej.

W pow. krapkowickim koronawirusa potwierdzono u kobiety w średnim wieku. Przebywa w kwarantannie domowej, jest w stanie dobrym.

Wirusem zakaziła się także mieszkanka pow. namysłowskiego. Kobieta jest w sile wieku, nie wymaga hospitalizacji. Przebywa w kwarantannie domowej. Wszystkie ww. osoby zakaziły się lokalnie.
Łącznie od początku epidemii w województwie opolskim potwierdzono 423 przypadki.

Leave a Reply