sobota, 27 lutego, 2021
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
WiadomościCiekawostki

Decyzje dotyczące kolejnego etapu znoszenia ograniczeń pod koniec tygodnia

Pod koniec tygodnia zapadną decyzje dotyczące kolejnego etapu znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem – zapowiedział we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller.

Decyzje dotyczące kolejnego etapu znoszenia ograniczeń pod koniec tygodnia 5

Od poniedziałku 20 kwietnia zaczął obowiązywać I etap znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem Przewiduje on m.in., że zakupy w sklepie w jednym czasie może zrobić więcej osób, przywrócona została możliwość przemieszczania się oraz otwarto wstęp do lasów i parków. Kolejne zmiany w ograniczeniach wprowadzonych w związku epidemią koronawirusa nastąpią po rekomendacji ministra zdrowia.

Rzecznik rządu pytany we wtorek jakie są szanse, by wprowadzić od najbliższego poniedziałku kolejny etap znoszenia ograniczeń, odparł, że nie chce w tej kwestii ścigać się na obstawianie zakładów. „Ogłosimy to pod koniec tego tygodnia (…), czy to będzie drugi etap, to powiemy pod koniec tygodnia” – zapowiedział Müller.

II etap ma polegać na otwarciu w weekendy sklepów budowlanych, a także otwarcie hoteli i innych miejsc noclegowych oraz niektórych instytucji kultury – bibliotek, muzeów i galerii sztuki. (PAP)

Leave a Reply