piątek, 21 czerwca, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina Dobrzeń Wielki

Diabelska moc nici. Dobrzenianki organizują konkurs hafciarski

Koło Gospodyń Wiejskich „Dobrzenianki” ogłosiło ogólnopolski konkurs hafciarski „Najlepszy haft dobrzeński”. Prace przyjmowane będą do 22 marca 2024 roku, a dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody, takie jak tablet czy wielofunkcyjny robot kuchenny.

Konkurs organizowany jest w ramach projektu „Diabelska moc nici, czyli o hafcie dobrzeńskim na Stobrawskim Zielonym Szlaku”. Mogą wziąć w nim udział wszyscy chętni z całej Polski, którzy oceniani będą w dwóch kategoriach: dzieci do 15 lat oraz młodzież i dorośli. Ich zadaniem będzie samodzielne, ręczne wykonanie pracy haftem płaskim, z wykorzystaniem wzorów wymienionych w regulaminie konkursu. Dla 12 najlepszych – po 6 w każdej kategorii – przewidziano atrakcyjne nagrody.

Dzieci do lat 15 mają szansę wygrać:

  • tablet – pierwsze miejsce,
  • smartwatch – drugie miejsce,
  • przenośny głośnik – trzecie miejsce.

Dla młodzieży i dorosłych przygotowano:

  • wielofunkcyjny robot kuchenny – pierwsze miejsce,
  • zestaw garnków – drugie miejsce,
  • sokowirówkę – trzecie miejsce.

Kolejne trzy miejsca w obu kategoriach zostaną nagrodzone smartbandami. Zdobywców tych nagród poznamy podczas uroczystego podsumowania konkursu, który zaplanowano na maj 2024 roku.

Prace konkursowe wraz z kartą zgłoszeniową oraz zgodą na przetwarzanie danych należy dostarczyć do Gminnego Ośrodka Kultury do 22 marca 2024 roku. Można to zrobić osobiście bądź listownie – na adres Gminny Ośrodek Kultury w Dobrzeniu Wielkim, ul. Namysłowska 20, 46–081 Dobrzeń Wielki, z dopiskiem „konkurs hafciarski”.

Regulamin konkursu oraz wszelkie niezbędne załączniki znajdują się TUTAJ. Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel.: 515–367–135.

Operacja „Diabelska moc nici, czyli o hafcie dobrzeńskim na Stobrawskim Zielonym Szlaku” jest współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014-2020.

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz