piątek, 21 czerwca, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
CiekawostkiGmina ŁubnianyJełowa

Oktoberfest w Jełowej

W Jełowej odbył się Oktoberfest, czyli święto piwa o niemieckiej tradycji.

Mniejszość Niemiecka zorganizowała wczoraj (6.10.2018) w Jełowej festyn piwny w stylu niemieckim. Pogoda i frekwencja dopisała. Przybyli goście z Jełowej i okolic. Piknik miał charakter wyborczy – pojawił się na nim przewodniczący TSKN i kandydat do Sejmiku Województwa Rafał Bartek.

Organizatorzy przygotowali sporo atrakcji dla młodszych i starszych uczestników. Wystąpiły dzieci z Publicznego Przedszkola oraz Szkoły podstawowej w Jełowej. Program, jaki zaprezentowały nawiązywał do tradycji niemieckich. Także stroje zostały dobrane specjalnie na te okazję.

Jesteście wszyscy pięknie poprzebierani i mam nadzieję, że będziecie pięknie świętować Oktoberfest – mówił wójt podczas uroczystego rozpoczęcia zabawy. – Myślę, że ta tradycja już tutaj zostanie.

Wójt wyjątkowo serdecznie przywitał wiceburmistrza miasta partnerskiego Arnstein Bernda Rölla, który przyjechał na tą imprezę z odległej Bawarii. Przywiózł ze sobą prezent dla mieszkańców – beczkę lokalnego piwa. Jego smak jest już znany w gminie Łubniany, gdyż kilka beczek tego trunku rozlano podczas tegorocznych dożynek.

Nie zabrakło zabaw dla dzieci. Mogły one m.in. pomalować twarze i puszczać bańki mydlane. Dla nieco starszych przewidziano jazdę na byku i występy artystów takich jak Norbert Rasch i Blaskapele Świbie. Taneczną stroną zajął się DJ Marco, czyli Marek Raczek z Jełowej. Imprezę poprowadziła Asia Wicher.

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz