piątek, 21 czerwca, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina Popielów

Gmina Popielów rusza z bezpłatną gminną komunikacją autobusową

Mieszkańcy mogą już korzystać z bezpłatnych przewozów autobusowych po gminie Popielów. Od 8 stycznia trwają kursy testowe, a w poniedziałek (15 stycznia) gminna komunikacja ruszy w pełni.

Gmina Popielów rusza z bezpłatną gminną komunikacją autobusową 2
fot. Gmina Popielów

Przewozy umożliwiają poruszanie się po wszystkich miejscowościach gminy Popielów i są powiązane z płatnymi kursami w kierunkach Opole i Brzeg, które funkcjonują na dotychczasowych zasadach. Część linii dostosowano do potrzeb przedszkolaków i uczniów, tak aby mogli bezpiecznie i za darmo dotrzeć do szkół i przedszkoli w Karłowicach, Popielowie oraz Starych Siołkowicach. Ponadto PKS Opole uruchomił dwa dodatkowe kursy komercyjne – poranny i popołudniowy – na trasie Kaniów–Ładza, umożliwiające dojazd do Opola i Namysłowa.

Rozkład jazdy można znaleźć TUTAJ. Przypominamy, że dziś jeszcze trwają kursy testowe, co może powodować opóźnienia.

W 2024 roku gminna komunikacja autobusowa będzie kosztować Gminę Popielów ponad 700 tys. zł. Sporą część tej kwoty pokryje jednak dofinansowanie z Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Wczoraj (11 stycznia) wójt Sybilla Stelmach podpisała w tej sprawie umowę z wojewodą Moniką Jurek, dzięki czemu Gmina otrzyma 454 372,50 zł z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

Gmina Popielów rusza z bezpłatną gminną komunikacją autobusową 3
fot. Gmina Popielów
Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz