niedziela, 19 maja, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina ŁubnianyCiekawostkiGaleria zdjęćJełowaŁubniany

Puchar Wójta w Klubie Husarz

1 maja świętowano w gminie Łubniany hucznie, bo na zawodach strzeleckich

Jak co roku pierwszego maja wójt Gimny Łubniany, Łubniański Ośrodek Kultury oraz Opolski Klub Strzelecki Husarz zorganizowały Otwarte Zawody Strzeleckie o Puchar Wójta. Odbyły się w siedzibie Husarza w Dąbrówce Łubniańskiej. Zawodnicy mieli rzadką okazję postrzelać z broni palnej, a konkretnie długich karabinków bocznego zapłonu.

Walka o puchary była zacięta, a wynik zmieniał z każdym kolejnym strzelcem. Ostatecznie na podium stanęli trzej panowie.

I Janusz Król

II Denis Trzeciak

III Andrzej Rataj

Wójtowi Baldemu udało się również zdobyć dyplom za zajęcie dziewiątej pozycji. Jak poinformował nas prezes klubu Husarz, w historii konkursu nie zdarzyło się jeszcze, aby któryś z wójtów ustrzelili główną nagrodę, ale zajmowali oni bardzo wysokie miejsca.

Husarz jest zaangażowany w organizację Pucharu Wójta już czwarty rok, choć tradycja tego wydarzenia sięga dużo dalej w przeszłość i jest już lokalną tradycją.

Jest to świetna okazja, żeby przyjść, postrzelać, sprawdzić się. Strzelectwo jest sportem dla każdego, dlatego nie ma ograniczeń wiekowych. Chcemy tym działaniem zachęcić więcej osób do strzelectwa i wstąpienia do klubu. Zapraszamy do zapisów. – mówił prezes Maciej Sadłoń, który potwierdza, że z roku na rok uczestników zawodów przybywa. – Chcemy pokazać ludziom, że przy strzelaniu można się świetnie bawić i przy okazji poczuć dreszczyk rywalizacji. Zawodnicy z gminy Łubniany są zmotywowani, chcą wygrać, chcą stanąć na podium.

Zachetą były też piękne puchary ufundowane przez ŁOK oraz skórzany portfel dla zwycięzcy, ufundowany przez klub Husarz.

Za broń chwyciło w tegorocznych zawodach ponad 30 osób. Znaczna część nie dostała się do etapu finałowego, chodziło jednak o dobrą zabawę, dlatego każdy mógł spróbować swoich sił również poza konkursem. Przypomnijmy, że Puchar Wójta to zawody przeznaczone dla amatorów – można wystartować nawet nie mając doświadczenia w tej dyscyplinie.

Na zawodników i obserwatorów czekał grill ufundowany przez Łubniański Ośrodek Kultury.

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz