piątek, 19 lipca, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Popielów

Gminna Biblioteka Publiczna w Popielowie połączona z Samorządowym Centrum Kultury i Rekreacji?

Gminna Biblioteka Publiczna w Popielowie połączona z Samorządowym Centrum Kultury i Rekreacji?

Najprawdopodobniej dojdzie do tej fuzji. Na grudniowej sesji Rady Gminy w Popielowie pojawiła się kwestia połączenia obu jednostek jako bardzo prawdopodobna ewentualność.

 

Radni jednak nie dyskutowali jeszcze o propozycji, mają to zrobić na kolejnej sesji, kiedy opracowany zostanie konkretny plan i radni będą mieć w trakcie spotkań komisji okazję do zaznajomienia się ze szczegółami sprawy.  Na razie wiadomo, że połączenie przyniesie konkretne oszczędności w administracji i kosztach utrzymania obiektów. Wójt Dionizy Duszyński zapewnia, że fuzja nie spowoduje zwolnień pracowników, nikt nie ucierpi. Najprawdopodobniej skrócą się godziny pracy GBP w Popielowie, a pracownicy bibliotek przejmą część zadań Centrum Kultury.

Sale biblioteczne zostaną w pełni wykorzystane na różnego rodzaju warsztaty, zajęcia i spotkania, które odbywać się będą w godzinach pracy bibliotek. Piotr Szafrański wymienia jeszcze jedną zaletę połączenia, w momencie choroby któregoś z pracowników, łatwo go będzie zastąpić z szerszego po fuzji zasobu personalnego. Poza tym, jak mówi, ścisła współpraca bibliotek z Ośrodkiem Kultury z pewnością przełoży się na jakość i rozmiar kulturalnej oferty.

B.K.

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz