piątek, 19 lipca, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
WiadomościPopielów

Popielów – bajkowy koncert przyciągnął tłumy [GALERIA]

W piątek 13 kwietnia o godzinie 18.00 w popielowskim Samorządowym Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji odbył się koncert piosenek z filmów Walta Disneya. Zaśpiewały dzieci i młodzież ze Studia Piosenki Ekspresja oraz Zespołu Wiolinki.

„Magia Bajecznej Wyobraźni” to koncert, który przez uczestników z pewnością zostanie zapamiętany na długo. W SCKTiR w Popielowie zgromadziło się około 150 fanów i fanek bajek Disneya, którzy przybyli na koncert nie tylko z Popielowa i okolic, ale również z gminy Dobrzeń Wielki, a nawet z Opola.

– Dziś śpiewają dzieci, które uczęszczają na zajęcia prowadzone w Centrum Kultury przez Anetę Pawolek. Zaproponowałam jej, by przygotować muzyczne wydarzenie z udziałem tych dwóch zespołów, a ona wpadła na pomysł, aby zaśpiewać disneyowskie piosenki – mówi dyrektorka SCKTiR w Popielowie, Magdalena Julia Gleń. – Nie spodziewałam się tak dużej frekwencji, musieliśmy dostawić kilkanaście krzeseł, a dzieci siedziały nawet na materacach – dodaje dyrektorka Centrum Kultury.

Przed wejściem dzieci witał Kaczor Donald, a bajkowe dekoracje ozdabiały salę widowiskową Centrum Kultury. Ekspresja i Wiolinki zaśpiewały piosenki z takich bajek jak „Kraina lodu”, „Piękna i Bestia”, „Król lew”, „Merida waleczna”, „Mulan” i wiele innych. Jedna z wokalistek, Anna Cichoń w dniu koncertu obchodziła 9. urodziny. Z tej okazji po występie zaśpiewano jej “Sto lat”, a koleżanki i koledzy z zespołu wręczyli jej tort.

Więcej w kolejnym wydaniu Echa Gmin Opolskich.

Julia Thoms

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz