sobota, 20 lipca, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina Dobrzeń Wielki

Konkurs „Nasza Woda” rozstrzygnięty

Znamy zwycięzców konkursu na najlepszy film krótkometrażowy „Nasza Woda”. Nagrodę główną zdobyła „Beczka Alojzika” autorstwa Natalii Gwizdały, Emilii Kupczyk, Kai Jaskólskiej i Leny Nawrat. Zwyciężczynie oraz zdobywcy dwóch wyróżnień odebrali we wtorek (26 marca) swoje nagrody – bony na zakup sprzętu fotograficznego i drobnego sprzętu elektronicznego o łącznej wartości 4 tys. zł.

Natalia Gwizdała, Emilia Kupczyk, Kaya Jaskólska i Lena Nawrat są uczennicami V klasy w Publicznej Szkole Podstawowej w Chróścicach. W pracy nad filmem konkursowym wspierała je opiekunka zespołu Małgorzata Samson. Efekt okazał się być fenomenalny. „Film podbił serca jurorów za świetny scenariusz, grę aktorką, znakomite uchwycenie tematu retencji wody w dowcipny, ale dosadny sposób” – wylicza organizator konkursu, czyli Gmina Dobrzeń Wielki.

Poza nagrodą główną przyznano też dwa równorzędne wyróżnienia. Zdobyli je: Eliza Glied i Sonia Sudoł z V klasy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Dobrzeniu Wielkim (opiekun: Joanna Sosna); Lena Abramek, Szymon Jeger, Wojciech Kasik, Maja Masternak i Oliwia Solecka z VII klasy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kup (opiekun: Rafał Kawałko).

W sumie w konkursie wzięło udział 16 zespołów, w których znalazło się 49 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z gminy Dobrzeń Wielki. Ich prace oceniało jury w składzie: Rafał Kawałko, Gabriela Szmolke i Dorota Michniewicz-Rybarz, biorąc pod uwagę poziom artystyczny i techniczny filmów oraz pomysł na scenariusz. Bardzo istotna była również zgodność z tematem – retencją wody oraz jej ponownym wykorzystaniu w środowisku.

Konkurs „Nasza Woda” zorganizowano w ramach projektu „Eko Gmina – Edukacja, Motywacja, Działanie”, który został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej WFOŚiGW i NFOŚiGW.

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz