niedziela, 19 maja, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Popielów

Na stole wielkanocnym królowały puszyste, dorodne baby

Na stole wielkanocnym królowały puszyste, dorodne baby

W popielowskim Domu Kultury w Niedzielę Palmową odbyła się ósma edycja Stołu Wielkanocnego.

W centrum sali, na wielkim, świątecznie udekorowanym, okrągłym stole królowały świąteczne baby, rywalizując o palmę pierwszeństwa. Baby piaskowe, cytrynowe, wielokolorowe, czekoladowe i makowe udekorowane barwnymi lukrami, bakaliami i polewami kusiły swoim wyglądem i zachęcały do konsumpcji. Do konkursu sołectwa i stowarzyszenia wystawiły 13 bab wielkanocnych. Wypieki oceniali mieszkańcy, którzy ustawili się w kolejce do konsumpcji bab, zaopatrzeni w kartkę do głosowania. Po degustacji każdego wypieku członkowie jury zapisywali na kartce numer najsmaczniejszej, według swojej oceny, baby.

I miejsce zdobyła baba upieczona przez członkinie Stowarzyszenia Nasza Wieś Stare Siołkowice, II miejsce zajęła baba wystawiona do konkursu przez Publiczne Przedszkole w Popielowie, a III miejsce przypadło w udziale babie z Lubieni.

Nie same baby królowały jednak w popielowskim Centrum. Na sali wystawiono 20 stoisk z wielkanocnymi rozmaitościami. Ich gospodarzami były sołectwa, stowarzyszenia, Warsztaty Terapii Zajęciowej, lokalni przedsiębiorcy i osoby prywatne. Kolorowe pisanki, sałatki, ciasta, wykwintne dania z jajek, swojskie wędliny i przetwory oraz oryginalne ozdoby świąteczne wprowadzały prawdziwie wielkanocny nastrój. Frekwencja dopisała, przez Centrum przez kilka godzin przewinęły się tłumy ludzi. Wśród nich nie zabrakło najmłodszych, dla których pracownicy Domu Kultury zorganizowali warsztaty zdobienia jaj.

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz