piątek, 26 lutego, 2021
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Chróścice

Od przedszkola za pan brat z robotyką

SONY DSC

Od przedszkola za pan brat z robotyką

Publiczne Przedszkole w Chróścicach, jako jedyne w gminie Dobrzeń Wielki realizuje innowację pedagogiczną „Super programowanie na dywanie z robotem Photon”.

Przygodę z robotem przedszkolaki rozpoczęły w zeszłym roku, uczestnicząc w zajęciach z kodowania. Lekcje przypadły maluchom do gustu, rozwiązywanie matematycznych i językowych łamigłówek sprawiały maluchom wielką frajdę, a przy okazji uczyły logicznego i analitycznego myślenia oraz kreatywności. Wychowawcy nauczania przedszkolnego musieli ukończyć kurs przygotowujący do prowadzenia zajęć. Obecnie chróścickie przedszkole posiada pięć robotów Photon w pakiecie z pięcioma tabletami, które służą do obsługi i programowania robotów. Jak wyglądają zajęcia z robotyki? Bardzo ciekawie. Dzieciaki programują na tabletach zadania dla robotów, rozwiązując jednocześnie zadania z maty edukacyjnej. Określają cel, jaki Photon ma osiągnąć i sterują nim, doprowadzając go do mety. Robot jest interaktywny, wydaje różnego rodzaju dźwięki, co jest dla dzieci dodatkową atrakcją.

Pokaz zajęć z robotyki odbył się przy okazji dnia otwartego przedszkola, który odbył się 3 kwietnia. Wszyscy zainteresowani mogli w tym dniu przyjść do przedszkola, zwiedzić go i uczestniczyć w zajęciach otwartych odbywających się na sali gimnastycznej i w salach przedszkolnych. Maluchy wraz ze swoimi paniami pokazały, w jaki sposób spędzają kreatywny dzień w przedszkolu. Lekcje obserwowali rodzice, którzy decydowali o umieszczeniu swoich pociech w chróścickiej placówce. Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z robotyki, do których zostali włączeni również rodzice. Wspólnie z przedszkolakami, podzieleni na grupy, programowali Photony i pomagali im za pomocą tabletów dojść do celu i wykonać zaprogramowane zadanie. Wszystkie grupy wywiązały się znakomicie z zadania i każdy Photon zrealizował zaprogramowany cel. Dzień otwarty trwał kilka godzin, w tym czasie przewinęło się przez budynek wielu rodziców i wiele maluchów, które przygodę przedszkolną rozpoczną za rok, a nawet za kilka lat.

(więcej w drukowanym wydaniu Echa)

Leave a Reply