sobota, 20 lipca, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina Łubniany

Relacja ze spotkania wyborczego wójta Baldego w Kępie

Wójt Krystian Baldy w ramach trwającej kampanii wyborczej organizuje spotkania z mieszkańcami poszczególnych sołectw. Odwiedziliśmy takie spotkanie w świetlicy wiejskiej w Kępie.

Na wstępie przytoczone zostały największe inwestycje gminy z kończącej się i poprzednich kadencji Baldego. W ostatnim czasie były to:

– wielomilionowa rozbudowa kanalizacji,

– dofinansowanie przydomowych oczyszczalni ścieków,

– budowa PSZOKu,

– zakup wozu strażackiego, utrzymanie i doposażenie OSP,

– 16 wybudowanych dróg,

– stacja uzdatniania wody w Kobylnie,

– boiska wielofunkcyjne z systemami nawadniania,

– dofinansowanie przedszkoli i żłobków, ośrodków sportu, imprez i projektów sołeckich,

powstanie Domu Dziennego Pobytu

i wiele innych.

O minionych inwestycjach jednak większość mieszkańców wie. Ważniejsze są plany na przyszłość.

Trwają przygotowania do realizacji projektu związanego z wymianą pieców na niskoemisyjne dla mieszkańców i przedsiębiorstw. Monitorowany jest również stan powietrza w gminie. (…) W Brynicy zostanie wyremontowany odcinek drogi wojewódzkiej – powstaną na niej ścieżki pieszo-rowerowe. Przetarg już ogłoszono, zostanie rozstrzygnięty pod koniec listopada. Dwa kolejne zaplanowane są na ten rok (na drogę powiatową w Brynicy) i przyszłą wiosnę (odcinek Kępa-Biadacz). (…) Nie da się wyremontować wszystkich dróg na raz, ale powoli, sukcesywnie będziemy do tego dążyć zapowiada wójt. Zakończenie budowy ścieżek w Kępie przewidziane jest na 2020 rok.

W zebraniu wzięli udział kandydaci do sejmiku wojewódzkiego z ramienia Mniejszości Niemieckiej: Ilona Lenart z Popielowa, Hubert Kołodziej z Ładzy (obecny radny województwa ubiegający się o reelekcję), dr Aleksander Sachanbiński, Krystyna Konieczko i Anna Widera z gminy Turawa. Pojawił się również sołtys Kępy Konrad Pietrek (kandydat na radnego gminy Łubniany). Ich prezentacja przebiegła zwięźle i bezkonfliktowo, czego nie można o powiedzieć innych częściach spotkania.

  • Przyszłam tu, aby dowiedzieć się co wójt ma nam do zaoferowania, a tak naprawdę siedzimy i przysłuchujemy się cały czas jakiejś takiej nagonce, potyczce, kłótni, nie wiem jak to nazwać. Ze strony niektórych zebranych słyszę tylko ataki dotyczące innych sołectw, a chcę się dowiedzieć czegoś na temat planów związanych z moją wsią – mówi mieszkanka Kępy obecna na spotkaniu.

Tutaj na tapetę trafiła afera ulotkowa…

Po więcej informacji zapraszamy do lektury papierowej wersji Echa Gmin Opolskich. W sklepach już od 15 października.

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz