wtorek, 23 kwietnia, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina Dobrzeń Wielki

Ryszard Galla i Ryszard Wilczyński gośćmi sesji dobrzeńskiej Rady Gminy

– Będziemy silni, jeśli będziemy razem – mówił w czwartek (29 lutego) Ryszard Galla, który wraz z Ryszardem Wilczyńskim gościł na posiedzeniu Rady Gminy Dobrzeń Wielki. Byli posłowie otrzymali podziękowania za wsparcie i zaangażowanie, przede wszystkim w sprawie powiększenia Opola.

Goście pojawili się na sesji dobrzeńskiej Rady na zaproszenie wójta Piotra Szlapy. – W 2016 roku doszło do precedensu na skalę kraju: wbrew opinii mieszkańców dokonano podziału gminy. Wtedy u władzy była opcja bardzo nam nieprzychylna, która nie chciała wysłuchać naszych argumentów i nie potrafiła nas zrozumieć. Te dwie osoby, które znajdują się na tej sali (Ryszard Galla i Ryszard Wilczyński – przyp.), od 2016 roku zawsze były nam przychylne i nigdy nie odmawiały pomocy. Pomagali nam wejść do sejmu, a wiecie jakie to trudne, pomagali nam przedstawiać naszą sytuację podczas obrad, które się tam odbywały. Uważam, że zrobili wtedy wszystko, co mogli – mówił wójt.

Nie brakowało słów wdzięczności oraz najlepszych życzeń, w tym powodzenia w nadchodzących wyborach samorządowych, w których Ryszard Galla kandyduje do Sejmiku Województwa Opolskiego, natomiast Ryszard Wilczyński startuje w powiecie namysłowskim.

W dalszej części posiedzenia radni debatowali nad uchwałami dotyczącymi:

  • przyjęcia „Programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych pobierających naukę na terenie Gminy Dobrzeń Wielki”;
  • nadania nazwy ulicy przedłużającej ul. Św. Urbana w Dobrzeniu Małym;
  • wyrażenia zgody na przystąpienie do realizacji projektu partnerskiego w związku z zadaniem „Zakup sprzętu do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zjawisk katastrofalnych w Aglomeracji Opolskiej”;
  • zmiany budżetu na 2024 rok oraz Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2024-2027.

Rozmawiano też m.in. o kwestii ogrzewania domów i mieszkań na terenie gminy, natomiast obecny na sesji reprezentant stowarzyszenia „Nasze Czarnowąsy” zainicjował dyskusję na temat gruntów, które znajdują się dziś w obrębie miasta, a wciąż należą do gminy Dobrzeń Wielki, co powoduje, że Opole odmawia budowy placu zabaw, który miał powstać w ramach zwycięskiego projektu z Budżetu Obywatelskiego.

Więcej na temat ostatniego posiedzenia dobrzeńskiej Rady Gminy w kolejnym wydaniu Echa Gmin, które ukaże się już 18 marca.

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz