piątek, 19 lipca, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Stare Siołkowice

Strażacy z Siołkowic dostaną nowy samochód

Strażacy z Siołkowic dostaną nowy samochód

Taką informację usłyszeli członkowie OSP w Starych Siołkowicach na walnym zebraniu sprawozdawczym, które odbyło się pod koniec stycznia w remizie strażackiej.

Zebranie rozpoczęło się minutą ciszy dla uczczenia pamięci zmarłych druhów Jana Kuliga oraz Konrada Kubisa, który po zmianie miejsca zamieszkania zasilił szeregi OSP Bierdzany.

Na spotkaniu podsumowującym gościli druhna Barbara Dębska – sekretarz Zarządu Powiatowego, Grzegorz Domaradzki – opiekun gminnych jednostek z Komendy Miejskiej PSP oraz Jerzy Kupczyk, przewodniczący Rady Gminy Popielów.

Prezes Andreas Pampuch przywitał strażacką brać i przedstawił sprawozdanie z działalności jednostki za rok 2017. Przedstawione zostało również sprawozdanie finansowe i komisji rewizyjnej, która nie wniosła znaczących uwag i nie miała zastrzeżeń do działalności Zarządu OSP. Druhowie jednogłośnie udzielili Zarządowi absolutorium.

Jednostka OSP w Starych Siołkowicach liczy ogółem 50. członków (7 kobiet), w tym 39. zwyczajnych, 8. honorowych i 3. wspierających. OSP posiada Kobiecą Drużynę Pożarniczą, która w gminnych zawodach pożarniczych zajęła miejsce I i miejsce VI na zawodach powiatowych oraz Drużynę Seniorów, która również wywalczyła I miejsce w zawodach gminnych i VIII w zawodach powiatowych.

W roku 2017 druhowie 25 razy brali udział w akcjach ratowniczych, w tym dwukrotnie gasili pożar, 19 razy uczestniczyli w likwidacji miejscowych zagrożeń i 4 razy pomagali przy wypadkach samochodowych. Strażacy przepracowali łącznie 252 godziny, najczęściej do akcji wyjeżdżali: Krystian Jonienc – 19, Krzysztof Prodlo – 13, Grzegorz Chojecki – 13 i Andreas Pampuch – również 13.

Uznanie należy się strażakom z Siołkowic za udział w akcjach charytatywnych. Zostali za to pochwaleni przez druhnę Barbarę Dębską.

Druhowie zorganizowali wraz ze stowarzyszeniem „Strażacy wspólnie przeciw białaczce” zbiórkę rzeczy dla dzieci przebywających na Oddziałach Onkologii Dziecięcej. Prezes Andreas Pampuch przeczytał podziękowanie skierowane do strażaków przez Wojewódzkie Centrum Medyczne w Opolu. Druhowie wzięli również udział w zbiórce „Paczka dla dziecka na święta od strażaka”, zbierali datki i odwiedzili obdarowane dzieci w ich domach.

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz