piątek, 21 czerwca, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina ŁubnianyŁubniany

Półkolonie w Łubnianach na półmetku

Publiczna Szkoła Podstawowa w Łubnianach jest właśnie na półmetku półkolonijnej przygody. W dniach 26 czerwca – 7 lipca zorganizowano dla dzieci masę atrakcji, a połowa z nich już za nimi.

Za wypoczywającymi jest już wycieczka do wrocławskiego ZOO, skoki na trampolinach w opolskiej „Odskoczni”, zabawy w parku sensorycznym w Opolu i zdrowe przechadzki wokół tężni, radosna twórczość artystyczna z malowaniem, rysowaniem i śpiewaniem piosenek biwakowych przy akompaniamencie gitary, podchody na terenie Łubnian, nauka samoobrony prowadzona przez funkcjonariuszy służby więziennej Zakładu Karnego nr 1 w Strzelcach Opolskich, dogoterapia z dwoma milusińskimi psami oraz moc zabaw na szkolnym Orliku.

Równie ciekawe atrakcje zaplanowano na kolejny tydzień półkolonii: pokaz ćwiczeń strażaków, wyjazd do aquaparku w Tarnowskich Górach, zwiedzanie historycznych, geologicznych i sakralnych miejsc na Górze św. Anny, wyjazd do kina, a także dzień sportu.

Półkolonie zorganizowała i duchowo nad nimi czuwa dyrektorka Wiesława Palt, a prowadzi je kierownik Krzysztof Chaliński oraz wychowawcy Gabriela Sygulka, Małgorzata Sygulka-Dunat, Małgorzata Chalińska oraz Dariusz Palt. Dzieci bawią się świetnie również dzięki wsparciu Gminy Łubniany, z wójtem Pawłem Wąsiakiem na czele, za co szkoła jest bardzo wdzięczna.

Organizatorzy mają nadzieję, że dni spędzone na półkoloniach, podobnie jak w latach ubiegłych zapadną głęboko w sercach ich podopiecznych, tak że przez kolejne długie miesiące będą wspominać radośnie przeżyte pierwsze dwa tygodnie wakacji.

fot. PSP Łubniany

<

p align=”justify”> 

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz