niedziela, 5 lipca, 2020
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Ciekawostki

Polna w Karłowicach prezentuje się elegancko!

SONY DSC

Polna w Karłowicach prezentuje się elegancko!

11 września w Karłowicach miało miejsce oficjalne otwarcie przebudowanej ulicy Polnej.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: wójt Sybilla Stelmach, doradca wojewody opolskiego Radosław Pierzga, wicewójt Artur Kansy-Budzicz, kierownik budowy Mateusz Kozicki oraz przewodnicząca Rady Gminy Joanna Widacha-Cichoń. W wydarzeniu uczestniczyła również sołtys Jolanta Bernacka.

– To m.in. dzięki zabiegom i staraniom wielu ludzi, mieszkańców gminy, dostaliśmy dofinansowania do modernizacji naszych gminnych dróg. Wszyscy mają w tym swój udział. Pani sołtys Karłowic i mieszkańcy aktywnie zabiegali i wnioskowali o remont sołeckich ulic. A czekają nas kolejne remonty, jeszcze w tym roku. To bardzo dobra dla nas wszystkich wiadomość – zwróciła się do doradcy wojewody Sybilla Stelmach, wręczając mu jednocześnie bukiet kwiatów w podziękowaniu za przyznane fundusze na remonty dróg.

Drogowa inwestycja zrealizowana została z pieniędzy ministerialnych przeznaczonych na remonty dróg gminnych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Łączny koszt inwestycji to 511 429,87 zł, z czego kwota dofinansowania to 255 714,94 zł. Zakończenie budowy nastąpiło przed terminem, co raczej jest rzadkością. 600-metrowy odcinek drogi miał być oddany do użytku do końca października. Budowa zakończyła się z ponad miesięcznym wyprzedzeniem.

Warto dodać, że to nie ostatnia wyremontowana w gminie Popielów droga gminna. Samorząd pozyskał środki z Funduszu Dróg Samorządowych na remont kolejnych ulic. Jeszcze w tym roku przebudowana zostanie ulica Wolności, Warszawska, Zamknięta, Przyszłości i Wacława w Starych Siołkowicach oraz Moniuszki, Kraszewskiego, Zielona i Wiatraki w Popielowie.

Dodaj komentarz