piątek, 21 czerwca, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina Dobrzeń WielkiChróścice

Ruszył nabór do Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Chróścicach

Gmina Dobrzeń Wielki ogłosiła nabór do Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Chróścicach. Do uczestnictwa zaproszone są osoby pełnoletnie, posiadające orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie równoważne.

Uczestnicy będą mieli zagwarantowany transport, ciepły posiłek, zajęcia terapeutyczne i rehabilitacyjne oraz usługi opiekuńcze. Wszystko to w nowym, w pełni dostosowanym budynku z dwoma salami ogólnymi, dwoma salami do rehabilitacji, kuchnią, szatnią i pomieszczeniami sanitarnymi. Przy placówce stworzono też piękny ogród, idealny do spędzania czasu na wolnym powietrzu.

W chróścickim Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnym przebywać będą osoby z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności albo orzeczeniem równoważnym, czyli o pierwszej lub drugiej grupie inwalidzkiej bądź całkowitej niezdolności do pracy. Koszt wstępnie ustalono na 10% dochodu miesięcznie, jeśli przekracza on 776 zł brutto w przypadku osób samotnie gospodarujących oraz 600 zł brutto u osób w rodzinie. Uczestnicy, których dochody nie przekraczają tych kwot, będą korzystać z placówki bezpłatnie.

Zgłoszenia o chęci uczestnictwa przyjmowane są w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Dobrzeniu Wielkim (ul. Namysłowska 28). Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel.: 774–032–550.

Ruszył nabór do Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Chróścicach 2
fot. Gmina Dobrzeń Wielki
Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz