poniedziałek, 23 maja, 2022
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Ciekawostki

Rząd przedłuża obostrzenia. Szkoły zamknięte dłużej o kolejne 2 tygodnie. Od przyszłego czwartku obowiązek noszenia maseczek

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił na dzisiejszej konferencji prasowej wydłużenie terminów dla obowiązujących obecnie regulacji prawnych. Chodzi m.in. o zamknięcie galerii handlowych, punktów usługowych, szkół i przedszkoli. Minister Zdrowia zapowiedział obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej.

– Przedłużamy wszystkie obostrzenia, regulacje przeciwko epidemii, bo one przynoszą skutek. O tydzień, czyli do 19. kwietnia przedłużamy obostrzenia dotyczące zamknięcia galerii handlowych, kin, teatrów, zakładów fryzjerskich, kosmetycznych. O 2 tygodnie przedłużamy zamknięcie szkół, ruchu lotniczego, kolejowego i granic – mówił Mateusz Morawiecki.

Premier podkreślał, że dotychczasowe obostrzenia sprawdziły się bardzo dobrze i muszą być kontynuowane, bo szczyt epidemii jest dopiero przed nami. Minister Zdrowia zapowiedział obowiązek noszenia maseczek od przyszłego czwartku. 

– Od przyszłego czwartku będziemy wprowadzali obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. To, na dzień dzisiejszy, gdy już coraz więcej osób jest chorych w Polsce, czasami bezobjawowo, pozwala ochronić innych – tłumaczył Łukasz Szumowski.

Dodajmy, że na chwilę obecną w Polsce potwierdzono 5341 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego 284 osoby wyzdrowiały, a 164 zmarły.

Leave a Reply