czwartek, 30 czerwca, 2022
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Dobrzeń Wielki

Seniorzy z Dobrzenia Wielkiego zasiedli przy wigilijnym stole

SONY DSC

Seniorzy z Dobrzenia Wielkiego zasiedli przy wigilijnym stole

13 grudnia w Dobrzeniu Wielkim, w Gminnym Ośrodku Kultury, około 200. seniorów zasiadło do świątecznie udekorowanych stołów, aby podzielić się opłatkiem, pocieszyć swoim towarzystwem i zjeść wigilijną kolację. Organizatorem wigilii dla seniorów była rada sołecka z sołtys Dorotą Pregel na czele oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Do przygotowań włączyli się również, oprócz rady sołeckiej, członkowie Caritas i wolontariusze. Panie kucharki pod batutą słynnego kucharza gminnego Ryszarda Smorczewskiego uwijali się w kuchni przez dwa dni. Efektem ich pracy był barszcz, ziemniaki, surówka z kiszonej kapusty, smażona ryba, ziemniaki, kompot z suszu i makówka. Oczywiście były również świąteczne ciasta i kawa. Ale zanim główne potrawy trafiły na stoły, przed szacowną publicznością wystąpili młodzi i starsi artyści. Na scenie program artystyczny zaprezentowały przedszkolaki, zespół wokalny ze studia piosenki działającego przy GOK oraz zespół folklorystyczny Dobrzenianki. Na sali nie zabrakło znamienitych gości, w spotkaniu uczestniczył wójt Piotr Szlapa, proboszcz Jan Polok oraz inni księża i przedstawiciele władz samorządowych. Po występach, przemowach wójta oraz księdza Jana Poloka, który zainicjował modlitwą łamanie się opłatkiem, podano kolację wigilijną. Seniorzy z apetytem skonsumowali świąteczne dania, prowadząc przy tym towarzyskie rozmowy.

Miłe popołudnie zakończyło się miłym akcentem. Każdy z seniorów otrzymał paczkę od Mikołaja, a wielki kosz prezentowy wylosowała jedna z pań. Osobom, których zabrakło na wigilijnym spotkaniu, prezenty zostaną dostarczone do domów.

Sołtys Dorota Pregel dziękuje wszystkim, którzy włączyli się aktywnie w organizację wydarzenia oraz sponsorom, którzy je dofinansowali: firmie Maja – Andrzej Wolniczak, cukierni Pela w Dobrzeniu Wielkim, sklepowi Sezam, składowi opału Stagle w Borkach oraz sklepowi Bastek.

Leave a Reply