sobota, 5 grudnia, 2020
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Ciekawostki

Światowy Dzień Czekolady. Dziś kalorie się nie liczą

Jeśli na co dzień odmawiacie sobie słodkości, dziś jest najlepsza okazja, by zajadać się czekoladą bez wyrzutów sumienia. Jak co roku 7 lipca obchodzimy bowiem Światowy Dzień Czekolady.

Jest pyszna, poprawia nastrój, a nawet zapobiega ryzyku wystąpienia chorób układu krążenia – czekolada ma wiele zalet. Zawiera też wiele wartościowych składników, jak magnez, wapń, potas czy żelazo, a także m.in. teobrominę, która pobudza czynność serca i rozszerza naczynia krwionośne. Dodając do tego fakt, że występuje w różnych wariantach smakowych, można stwierdzić, że to przysmak idealny. Pojawił się dzięki Krzysztofowi Kolumbowi, za sprawą którego nasiona kakaowca zostały sprowadzone do Europy.

Teraz czekolada jest jednym z najpopularniejszych rodzajów słodyczy i szacuje się, że statystyczny Polak zjada jej rocznie ponad 6 kg. Dzisiejsze święto może nieco zawyżyć średnią, bo słyszeliśmy, że dziś czekolada nie tuczy. A młodszym fanom tego pysznego przysmaku polecamy film „Dzień Czekolady”. To historia Moniki i Dawida, którzy przedostają się do innego świata i muszą zmierzyć się z wiedźmą wykradającą wspomnienia, by cofnąć czas.

Leave a Reply