niedziela, 5 lipca, 2020
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Lubienia

W Lubieni nie chcieli zmian

SONY DSC

W Lubieni nie chcieli zmian

Mieszkańcy Lubieni jednogłośnie poparli kandydaturę Jolanty Stokłosy i ponownie oddali na nią głos, przedłużając kadencję jej sołtysowania. Kontrkandydata nie było, wszyscy uznali, że nikt lepiej nie poradzi sobie ze sprawowaniem rządów w sołectwie i to najlepiej wspólnie ze sprawdzoną już radą sołecką. I tak 26. wyborców jednogłośnie zagłosowało na Jolantę Stokłosę i radnych: Izabelę Paterek, Wiolettę Reichert, Krystynę Stanek-Nikisz oraz Annę Gabrysz.

Zanim jednak podjęto głosowanie, pani sołtys przeczytała rzeczowe sprawozdanie z działalności rady sołeckiej za 2018, bo od tego roku, rozpoczęła właśnie swoje rządy, zastępując wcześniejszego sołtysa, Czesława Bazylińskiego.

W spotkaniu uczestniczyła wójt Sybilla Stelmach, sekretarz Monika Kopka-Jędrychowska oraz wicewójt Artur Kansy-Budzicz. Wójt gminy odczytała list laudacyjny i podziękowała sołtys i radnym sołeckim, wymieniając z każdym serdeczny uścisk dłoni. Bukiet kwiatów wręczył Jolancie Stokłosie wicewójt. W zebraniu uczestniczył również dzielnicowy -Wojciech Gieża, który udzielił mieszkańcom kilka ważnych informacji i odpowiedział na kilka pytań.

Uczestnicy zebrania zostali również poinformowani o działaniach podejmowanych przez Urząd Gminy, realizowanych przedsięwzięciach i planach inwestycyjnych na bardziej i mniej odległy czas. Na tę okazję sekretarz gminy przygotowała krótką i czytelną prezentację medialną.

(O tym, jakie problemy zgłaszali mieszkańcy i jakie informacje przekazała wójt Sybilla Stelmach piszemy w drukowanym wydaniu Echa)

Dodaj komentarz