niedziela, 19 maja, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Brynica

Wspólne kolędowanie w Brynicy już w sobotę

Po świętach Bożego Narodzenia z Kup, Łubnian i Opola–Świerkli wyruszyli Trzej Królowie, by w najbliższą sobotę (6 stycznia) spotkać się przy stajence w centrum Brynicy na 3. edycji wspólnego kolędowania. W programie występy artystów, poczęstunek i grzane wino. Start o godz. 15.00.

Imponująca szopka bożonarodzeniowa, rozświetlona choinka oraz iluminacje na słupach oświetleniowych – w takiej scenerii mieszkańcy Brynicy po raz kolejny będą kolędować i zapraszają, aby się do nich przyłączyć. Poza wspólnym śpiewem zaplanowano również występy artystów, poczęstunek oraz aromatyczne grzane wino. Kolędowanie będzie też swego rodzaju finałem działań mieszkańców Brynicy w 2023 roku.

Ciekawym aspektem tego wydarzenia są Trzej Królowie, którzy tuż po świętach wyruszyli z sąsiednich miejscowości i każdego dnia zbliżają się o kilkaset metrów do brynickiej stajenki. W ubiegłych latach ich podróż zaczynała się na trzech krańcach Brynicy – wschodnim, zachodnim i południowym, co miało symbolizować ewangeliczne trzy kontynenty. Tym razem wyruszyli ze znajdującego się na zachodzie Kup, leżących na wschodzie Łubnian oraz południowego Opola-Świerkli.

Jeszcze przez kilka dni można zauważyć Trzech Króli na drogach wiodących do Brynicy, a 6 stycznia pojawią się w centrum miejscowości przy szopce bożonarodzeniowej. Warto ich tam odwiedzić, a przy okazji dołączyć do wspólnego kolędowania.

Wspólne kolędowanie w Brynicy już w sobotę 4

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz