niedziela, 9 sierpnia, 2020
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Dobrzeń Wielki

Zgarnęły 19 medali z 20. możliwych do zdobycia!

SONY DSC

Zgarnęły 19 medali z 20. możliwych do zdobycia!

Oczywiście chodzi o dobrzeńskie mażoretki, które przyjechały z Mistrzostw Polski niemal ze wszystkimi możliwymi do zdobycia największymi trofeami. Mistrzostwa Polski Mażoretek odbyły się w Kędzierzynie Koźlu. Przed jury wystąpiło około 2. tysięcy mażoretek z całej Polski w różnych układach choreograficznych, tańcząc w grupach, duetach i solo.

Tancerki z Dobrzenia zdobyły 11 złotych medali, 6 srebrnych oraz 2 brązowe.

Wielki sukces odniosły Seniorki, którym po raz czwarty z rzędu udało się obronić najważniejszą nagrodę Mistrzostw– Grand Prix. Warte uwagi jest to, że dobrzeńskie mażoretki są jedynym zespołem w kraju, który jest Mistrzem w każdej kategorii grupowej z batonem.

Dziewczyny trenuje Marta Jabłońska, trenerka, której dobrzeńskie mażoretki bezwzględnie ufają, darzą ją wielką sympatią i szacunkiem, mimo że daje im niezły wycisk…

Bo na swoje sukcesy dziewczyny muszą zapracować w pocie czoła. Spotykają się kilka razy w tygodniu, jednak najwięcej czasu poświęcają treningom w soboty, bo to dzień wolny od szkoły. Ćwiczą wtedy po kilka, kilkanaście godzin. Intensyfikują treningi przed mistrzostwami, wtedy wkładają dwa razy więcej wysiłku. Ćwiczą też w domach. Przy tak intensywnej pracy, pojawia się pytanie, jak radzą sobie w szkole, czy mają jeszcze czas na naukę?

– Moje dziewczyny są zdolne, żadna z nich nie ma problemów w szkole. Często są wybitnymi uczennicami, mają sporo szkolnych osiągnięć, m.in. dzięki dyscyplinie wyniesionej z treningów godzą naukę z ćwiczeniami – mówi trenerka.

W szeregach dobrzeńskich mażoretek trenuje sto trzydzieści mażoretek. Najmłodsza ma 3 latka, najstarsza 21. Trenują w grupach. Pani Marcie pomagają asystentki, starsze mażoretki, które do sekcji należą niemal od początku jej istnienia.

– Pomagamy naszej trenerce, kiedy nie może dojechać na zajęcie, bo mieszka ponad 100 kilometrów od Dobrzenia, albo kiedy trenuje inną grupę. Całą naszą wiedzę i umiejętności przekazujemy młodszym koleżankom. Trenerka jest dla mnie wzorem, ja przekazuję go młodszym i one go naśladują – mówi Paulina Piekorz, która czasem pomaga w treningach.

– Jestem już studentką, uczę się we Wrocławiu, jednak nie chcę rezygnować z treningów. Ja również pomagam pani Marcie, w końcu jestem tu najstarsza – uśmiecha się Magda Pluta.

Dziewczyny przyjechały z Mistrzostw Polski szczęśliwe, dumne i pełne zapału do dalszej pracy. Mają kolejne marzenia, które będą chciały urzeczywistnić.

– Przed nami obóz treningowy. Tam będziemy intensywnie ćwiczyć, przygotowywać się na Mistrzostwa Europy w Zagrzebiu, które odbędą się początkiem lipca.

Wielkim naszym marzeniem jest wyjazd do Petersburga w Rosji. Kto wie, może się uda, jeśli znajdziemy środki finansowe – Marta Jabłońska opowiada o planach.

Wielką rolę odgrywają rodzice mażoretek, którzy wspierają dziewczyny na różne sposoby. I duchowo i mentalnie i czysto praktycznie, organizacyjnie. Wielkie podziękowania trenerka Marta kieruje do dyrekcji ZS w Dobrzeniu Wielkim za udostępnienie hali sportowej na treningi.

Mażoretki to jedna wielka rodzina, pracują w pocie czoła, kiedy trzeba, wspierają się podczas mistrzostw oraz treningów i potrafią się wspólnie bawić.

Rodzice przygotowali dla zwyciężczyń wieczór z sesją zdjęciową i słodkim poczęstunkiem. W kulminacyjnym momencie na salę wjechał tort gratulacyjny. Impreza odbyła się w sali remizy strażackiej w Dobrzeniu Małym. Mażoretkom

gratulujemy i życzymy spełnienia marzeń!

 

Zgarnęły 19 medali z 20. możliwych do zdobycia! 2
SONY DSC

Dodaj komentarz