sobota, 20 lipca, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
KurznieGaleria zdjęć

Błoga i świąteczna atmosfera zagościła w Kurzniach [GALERIA]

8 stycznia w świetlicy wiejskiej w Kurzniach odbył się świąteczny spektakl pt. „Królowa Śniegu i Magia Świąt”, w wykonaniu Nieformalnej Grupy Tanecznej FA-NI. Tajemnicza, a zarazem wyjątkowa i świąteczna aura wprawiła każdego widza w podniosły stan, a odgrywane wydarzenia przywracały urok minionych świąt.

Nieformalna Grupa Taneczna FA-NI działa już od półtora roku, pod czujnym okiem instruktorki Iwony Chuchla. Dzieci uczestniczące w zespole mają już za sobą wiele udanych wystąpień, zarówno na lokalnym, jak i środowiskowym szczeblu. Warto dodać, że grupa realizuje się przy prężnie działającym Kole Gospodyń Wiejskich „Tradycja” w Kurzniach.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, FA-NI przedstawili świąteczny spektakl, tym razem pt. „Królowa Śniegu i Magia Świąt”, który nie był typowym przedstawieniem odgrywanym na role. W związku z tym, że grupa na co dzień zajmuje się tańcem, spektakl odbył się w formie tanecznej i przedstawiał różne układy, wykonywane przez działające dwie grupy dziecięce. Oprócz układów tanecznych, które obejmowały nie tylko taniec nowoczesny, ale także m.in. balet oraz hip-hop, w spektaklu zostały zawarte również elementy układów gimnastycznych.

W trakcie przedstawienia można było zauważyć, jak dzieci sumiennie przykładają się do każdego występu, a także treningu. Grupa, spotykając się dwa razy w tygodniu, przygotowywała się do spektaklu przez 5 miesięcy, czego efekt mogliśmy podziwiać tego niedzielnego wieczoru.

Justyna Waniek

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz