piątek, 21 czerwca, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina Dobrzeń WielkiGaleria zdjęć

W Dobrzeniu Wielkim wyróżniono małżeństwa z imponującym stażem [GALERIA]

Aż 14 par z gminy Dobrzeń Wielki obchodziło w ubiegłym roku wyjątkowe jubileusze – rocznice 50, 60 i 66 lat małżeństwa. Dziś (7 czerwca) wójt Piotr Szlapa oraz kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego Izabela Moskwa zaprosili ich do wspólnego świętowania w Gminnym Ośrodku Kultury.

Dla każdej z par przygotowano kwiaty, dyplomy oraz kosze pełne upominków. Jubilaci, którzy świętowali złote gody, otrzymali dodatkowo legitymacje oraz odznaczenia przyznane przez Prezydenta RP.

Najdłuższe pożycie małżeńskie, bo 66. rocznicę ślubu, świętowali Renata i Herberta Ressel. Nieco krótszy staż mają na swoim koncie Dorota i Herbert Jaroń oraz Klara i Józef Piekorz – 60 lat małżeństwa. Medal prezydenta za długoletnie pożycie małżeńskie z okazji ubiegłorocznych złotych godów otrzymali: Krystyna i Zdzisław Cieślikowscy, Maria i Józef Gbur, Wiesława i Marian Kowalik, Maria i Jerzy Merchel, Stefania i Józef Meryk, Anna i Alojzy Pampuch, Barbara i Henryk Pawlaczek, Monika i Gerard Puscz, Bogusława i Franciszek Stanik, Władysława i Piotr Stanik, Krystyna i Roman Wójcik.

Po uroczystym odznaczeniu każdej z par wzniesiono toast za wszystkie jubileusze. W ten sposób zakończono oficjalną część spotkania, po której zaprezentowano program artystyczny, przygotowany przez Julię Derewlany ze Studia Piosenki oraz Aleksandrę Kokot z Grupy Cyrkowej „Cudaki”. Dziewczyny dały prawdziwy popis umiejętności i zaczarowały swoimi występami wszystkich zgromadzonych. Później zaś wszyscy zasiedli do wspólnego posiłku.

Wszystkim jubilatom gratulujemy i życzymy jeszcze wielu lat przeżytych w szczęściu i miłości.

<

p align=”left”>Więcej w kolejnym wydaniu Echa Gmin Opolskich.

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz