niedziela, 29 marca, 2020
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Dobrzeń WielkiWiadomości

Dobrzeński stadion doczekał się studni głębinowej

Boiska TOR Dobrzeń Wielki jako ostatnie w gminie będą nawadniane wodą z głębin ziemi. Pozwoli to odciążyć źródła z wodociągów, za czym idą oszczędności. Inwestycja warta ponad 30 tys. zł ma zwrócić się w ciągu kilku najbliższych lat, co przy zapowiadanych dalszych cięciach budżetowych w sporcie wydaje się zbawienne dla funkcjonowania klubu.

Budowa obejmowała odwiert w ziemi na głębokość ponad 40 metrów, utworzenie studni pod montaż pompy zdolnej obsłużyć 2 boiska oraz niezbędną instalację elektryczną wraz z robotami ziemnymi. Wykonawcą robót była firma Instalacje Studzienne Piotr Kuc.

Skarbnik klubu, z ramienia zarządu odpowiedzialny za inwestycję, podkreślał jej ważność nie tylko ze względu na oszczędności, ale i na kondycję boiska. Ciśnienie z wodociągu nie było wystarczające do podlania całej murawy, przez co w wielu miejscach letnie słońce ją wypalało.

W imieniu całego klubu serdecznie dziękujemy Radzie Gminy za akceptację, wójtowi Piotrowi Szlapie za podjęcie tematu i wicewójtowi Piotrowi Jonkowi za „ułatwienie” sprawy, spotkania zespołu na miejscu budowy i rzetelny odbiór inwestycji.

Dodaj komentarz