sobota, 20 lipca, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina Łubniany

W Masowie powstał punkt zbiórki odpadów

Już niedługo nadprogramowe śmieci będzie można legalnie i bezpiecznie, a co najważniejsze, bezpłatnie wywieźć do Masowa. Zakończyła się tam budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

W Masowie przy ulicy Kolanowskiej powstał PSZOK. Zgodnie z przepisami, każda gmina musi posiadać minimum jeden taki punkt. Ten w Masowie powinien wystarczyć do obsługi mieszkańców wszystkich jedenastu sołectw gminy Łubniany. Budowa obiektu to nie tylko wypełnienie wymogów narzuconych odgórnie. Problemem w całym kraju jest powstawanie nielegalnych wysypisk śmieci w lasach. Utworzenie PSZOK z pewnością wpłynie na zmniejszenie lub likwidację tego zjawiska.

Do punktu będzie można przywieźć odpady, które nie mieszczą nam się w koszu, czy takie, które nie są zabierane przez śmieciarki. Podczas wizyty nie pozostaniemy jednak anonimowi. Konieczne będzie potwierdzenie tożsamości oraz miejsca zamieszkania na terenie gminy Łubniany. Ilość i rodzaj przywiezionych odpadów będzie odnotowana.

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Masowie zostanie oddany do użytkowania po otrzymaniu odpowiednich zezwoleń i załatwieniu spraw formalnych. Technicznie punkt jest gotowy do działania. Godziny i dni tygodnia, w które PSZOK będzie czynny zostaną ustalone w późniejszym terminie, jednak z pewnością jednym z tych dni będzie sobota. Otwarcie powinno odbyć się na początku lipca.

O szczegółach przeczytają Państwo w nadchodzącym wydaniu papierowym Echa Gmin Opolskich.

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz