czwartek, 30 czerwca, 2022
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Nowe Siołkowice

W Nowych Siołkowicach gwarnie i wesoło

SONY DSC

W Nowych Siołkowicach gwarnie i wesoło

Za sprawą Stowarzyszenia Nasza Wieś Nowe Siołkowice do oferty rozrywkowo – kulturowej sołectwa wróciły, po kilkuletniej przerwie, wakacyjne półkolonie.

Na placu rekreacyjnym przy sołeckiej altanie zaroiło się od dzieciaków w różnym wieku, choć głównie maluchów, i ich rodziców. Przez tydzień w godzinach popołudniowych rząd dusz nad dziećmi przejęli animatorzy, organizując dla maluchów liczne rozrywki. Gry i zabawy ruchowe, zajęcia plastyczno – artystyczne oraz zabawy przy muzyce. Damian Gorazdowski potrafi rozbawić dziecięce towarzystwo, wie o tym niemal każdy mieszkaniec gminy Popielów, który uczestniczył w jego spotkaniach animacyjnych. Reaktywacja wakacyjnych zajęć okazała się bardzo dobrym pomysłem wychodzącym naprzeciw oczekiwaniom dzieci i rodziców.

– Bardzo mnie raduje, że pomysł udało się zrealizować i cieszy się takim zainteresowaniem. Przyszło bardzo dużo dzieciaków, nie tylko naszych mieszkańców, ale również dzieci, które spędzają wakacje w naszym sołectwie. Przyjemnie patrzeć jak razem się bawią – mówi była sołtys Nowych Siołkowic Halina Kubiak.

Faktycznie na rozległym placu hasało prawie 30 dzieciaków. Najmłodszym towarzyszyli rodzice. Nie zabrakło też młodych mam z wózkami. Jak mówi pani Halina, dzieciaków w sołectwie nie brakuje, rodziny są bardzo rozwojowe, poza tym przybywa nowych mieszkańców, którzy wraz z dziećmi postanowili zapuścić korzenie z Nowych Siołkowicach. Takie zajęcia wakacyjny są świetną okazją do integracji nowych mieszkańców. Rodzice mają okazję się zapoznać, zawiązać nowe znajomości i przyjaźnie, włączyć się w życie kulturalno – społeczne sołectwa i poznać jego zwyczaje, zasiadając w kawiarence przy kawie ufundowanej przez Stowarzyszenie i radę sołecką.

Półkolonie to także ciekawa atrakcja dla rodzin spędzających tu urlop. Dobrze to świadczy o aktywności sołectwa, gościnności jego mieszkańców i w naturalny sposób promuje małą miejscowość, jako przyjazne miejsce do życia.

Półkolonie trwają od 31 lipca do 2 sierpnia. Ale na tym nie koniec. Zajęcia wakacyjne będą się również odbywały w altanie końcem sierpnia. Ich organizatorem będzie Centrum Kultury.

W tym roku dzieci z gminy Popielów absolutnie na wakacyjną nudę nie mają powodu narzekać.

Praktycznie przez całe dwa miesiące wakacji zajęcia cyklicznie odbywają się w każdym z sołectw. Oprócz głównych organizatorów, czyli Gminnej Biblioteki Publicznej i Samorządowego Centrum Kultury w letnią akcję włączają się aktywnie stowarzyszenia oraz rady sołeckie.

Leave a Reply