sobota, 20 lipca, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina PopielówLubienia

Na co wydać 18 tysięcy ?

Na co wydać 18 tysięcy ?

Nad tym „problemem” zastanawiali się uczestnicy zebrania wiejskiego Lubieni, które odbyło się 21 września i dotyczyło zaplanowania wydatków z funduszu sołeckiego. Jego kwota to ponad 18 tysięcy zł.

Sołtys Jolanta Stokłosa przedstawiła mieszkańcom propozycje przygotowane przez rade sołecką.

Wśród nich wyłoniły się trzy główne zadania.

  1. Poprawa estetyki infrastruktury terenów zielonych. W ramach tego zadania sołectwo chce zakupić kosiarkę i kosę spalinową, przeprowadzić konserwację ławek oraz zakupić paliwo do kosiarek.
  2. Modernizacja świetlicy wiejskiej. Przy tym zadaniu w błyskawicznym tempie pojawiały się kolejne pomysły, co trzeba zrobić, naprawić i dokupić. Ustalono odnowienie kuchni wraz z tynkowaniem I malowaniem, zakup lodówki, kuchenki mikrofalowej, czajnika i naczyń. W głównej sali zaplanowano zakup i montaż kominka oraz osłony do rury kominkowej i malowanie pomieszczenia. Wstępnie zaplanowano również remont uszkodzonej hydrauliki na zewnątrz budynku. Kosztu remontów dokładnie nie oszacowano, rada sołecka ma nadzieje, że pieniędzy starczy na wszystkie wyznaczone zadania.
  3. Organizacja imprez sołeckich, przede wszystkim dnia dziecka, dnia kobiet, spotkania z Mikołajem oraz andrzejek. Na ten cel przeznaczono około 2,5 tysiąca zł.

Potrzeb oczywiście jest więcej, niż środków na ich realizację, więc w pierwszej kolejności zrealizowane będą najbardziej pilne zadania, mniej pilące poczekają na kolejne lata i kolejne  rozdania środków z funduszu sołeckiego.

Frekwencja nie była duża. Na świetlicy zebrała się niespełna 20-osobowa grupa mieszkańców.

Było za to sporo dzieci, tych najmłodszych, penie dlatego, że zebranie rozpoczęło się wystąpieniem Damiana Gorazdowskiego, który udzielił kilku ważnych informacji na temat działalności mającego się otworzyć we wrześniu 2019 roku artystycznego, niepublicznego żłobko-przedszkola w Starych Siołkowicach. Ale o tym w osobnym artykule.

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz