sobota, 20 lipca, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Karłowice

Kiermasz wielkanocny w Karłowicach już w najbliższą niedzielę

Wielkanoc za pasem, więc Centrum Kultury zaplanowało już swój doroczny kiermasz, który połączono z konkursem na najsmaczniejszą babkę wielkanocną – „Baby na stół 2024”. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę (24 marca) w Domu Kultury w Karłowicach, a na autorów najlepszych wypieków konkursowych czekają nagrody rzeczowe.

Kiermasz wielkanocny jak zwykle zapowiada się kolorowo i pachnąco. Do nabycia będą ręcznie wykonane ozdoby świąteczne, swojskie wyroby oraz bajecznie słodkie ciasta. Przygotowano również występy artystyczne oraz wielkanocne warsztaty.

Kiermaszowi będzie towarzyszyć znany już w gminie Popielów konkurs na najsmaczniejszą babkę wielkanocną. Zainteresowani udziałem powinni pojawić się na wydarzeniu w godz. 13.00–14.00 z wypiekiem wykonanym według tradycyjnego przepisu. Zgłoszone babki będą oceniane przez pozostałych uczestników kiermaszu, którzy zagłosują na według nich najlepsze ciasto. Następnie komisja zliczy oddane głosy i wyłoni trzech zwycięzców oraz wyróżnionych, którzy otrzymają nagrody rzeczowe.

Pełen regulamin konkursu można znaleźć TUTAJ.

Kiermasz wielkanocny w Karłowicach już w najbliższą niedzielę 2
fot. Samorządowe Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji w Popielowie
Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz