sobota, 20 lipca, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Popielów

SIM Opolskie. Na Kabachach powstanie nowoczesne osiedle

Do 2027 roku przy ul. Brzeskiej na Kabachach powstanie osiedle mieszkaniowe. 15 marca wójt Sybilla Stelmach podpisała umowę z przedstawicielem spółki SIM Opolskie Bogdanem Wyczałkowskim oraz przedstawicielem firmy projektowej GRĘBSKI sp. z o.o. na opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej i kosztorysowej, a tym samym inwestycja weszła w fazę realizacji.

SIM Opolskie. Na Kabachach powstanie nowoczesne osiedle 2
fot. Gmina Popielów

Nad powstaniem osiedla na Kabachach Gmina pracuje od dwóch lat. Pod koniec października 2021 roku rada gminy wyraziła zgodę na utworzenie spółki samorządowej Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa (SIM) Opolskie, w ramach której przedsięwzięcie jest realizowane, a do której należy 12 gmin z województwa opolskiego. Inwestycja zostanie w całości sfinansowana ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. Wkład własny Gminy to posesja przy ul. Brzeskiej, zlokalizowana na w pełni uzbrojonym terenie, przeznaczonym pod zabudowę mieszkaniową.

Nowa oferta w gminie Popielów to doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla młodych ludzi. Najem mieszkania będzie bowiem prowadzić do uzyskania aktu własności, czyli czynsz będzie czymś w rodzaju raty kredytu, ale bez konieczności jego zaciągania. Wcześniej jednak wymagane będzie wpłacenie zaliczki, której wysokość nie jest jeszcze ustalona. Wartość zaliczki oraz czynszu zostaną obliczone tak, aby każdy z wynajmujących stał się właścicielem mieszkania po 25 latach. Założono przy tym, że po 15 latach będzie już można taki lokal wykupić, spłacając pozostałą kwotę w całości.

Jeszcze w tym roku popielowska rada gminy ma opracować kryteria dotyczące możliwości skorzystania z oferty w ramach SIM Opolskie, a następnie rozpocznie się nabór zainteresowanych wynajmem. O kolejnych etapach inwestycji będziemy informować na bieżąco, więcej informacji o Społecznej Inicjatywie Mieszkaniowej można natomiast znaleźć TUTAJ

SIM Opolskie. Na Kabachach powstanie nowoczesne osiedle 3
fot. Gmina Popielów
Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz